zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Byli muzycy Kata & Romana Kostrzewskiego nie zagrają na "Metal Doctrine Festival"

30.06.2022 09:16  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Po oświadczeniu wydanym przez Jacka Hiro, występ byłych muzyków grupy Kat & Roman Kostrzewski w ramach "Metal Doctrine Festival" został odwołany. Sam festiwal odbędzie się 3 września 2022 roku na terenie zabytkowego budynku Poczty Głównej w Bytomiu. Ma na nim zagrać osiem zespołów.

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

W oświadczeniu organizatora czytamy: "My, jako organizatorzy 'Metal Doctrine Festival' oświadczamy, że do dnia ogłoszenia czwartej edycji festiwalu nie mieliśmy wiedzy na temat tak dużych sporów pomiędzy byłymi członkami zespołu Kat & Roman Kostrzewski.

Pomysł, aby festiwal, któremu Roman Kostrzewski kibicował od samego początku, przenieść do jego miasta rodzinnego, chodził nam po głowie od dawna - dotychczas nie było tu jednak warunków lokalowych do stworzenia takiego wydarzenia. Koncert w klubie koncertowym natomiast nie byłby w naszej opinii wystarczającym sposobem oddania hołdu mistrzowi.

Niespodziewanie z ratunkiem przyszedł nam operator budynku zabytkowej Poczty Głównej w Bytomiu - zadanie w pierwszym momencie wydało się kosztowne, ale nie niemożliwe. Postanowiliśmy podjąć postawione sobie wyzwanie i stworzyć pełną infrastrukturę konieczną do tego, aby impreza odbyła się w warunkach zapewniających nie tylko komfort oglądania koncertów, ale i bezpieczeństwo uczestników imprezy.

Następnym krokiem było zaproszenie do udziału w festiwalu zespołów związanych z Bytomiem - pomysł zaproszenia nań byłych muzyków Romana Kostrzewskiego pojawił się więc dosyć naturalnie. Czy mógłby być piękniejszy sposób uhonorowania jego twórczości niż wspólne odśpiewanie utworów w tym właśnie mieście? Tym bardziej, że Roman wspierał 'Metal Doctrine Festival' od samego początku - był gościem honorowym pierwszej edycji, następnie ramię w ramię walczył z nami o byt festiwalu przeciwko rządzącym, by ostatecznie stanąć na scenie 'Metal Doctrine' i w swoim stylu niepokornie zaśmiać się w twarz polityczno - religijnym układom.

Działając w (wydawało nam się) szczytnym celu, skonsultowaliśmy pomysł koncertu z wszystkimi (wedle naszej wiedzy) osobami decyzyjnymi w zespole (Jackiem Hiro, Michałem Laksą oraz z Agnieszką, partnerką Krzysztofa Pisteloka). Zawiniło - i za to wszystkich przepraszamy - nasze zbyt naiwne (jak się okazało) założenie, że zespół ma swoje sprawy poukładane. W pewnym momencie dostaliśmy od zespołu (Michał Laksa oraz Agnieszka wraz z Krzysztofem Pistelokiem) 'zielone światło' do ogłoszenia koncertu z jednoczesną informacją, że 'Jacek Hiro i Jacek Nowak nie zagrają'.

Następnie ogłosiliśmy koncert, nie mając przy tym świadomości, że konflikt w zespole nasilił się, a brak Jacka Hiro wynika z innych powodów niż dobrowolna rezygnacja.

Jest nam niezmiernie przykro z powodu obrotu, jakie sprawy wbrew naszym intencjom przybrały; dlatego mając na uwadze przede wszystkim dobro pogrążonych w smutku bliskich Romana, niniejszym odwołujemy koncert projektu 'W hołdzie dla Romana Kostrzewskiego - byli muzycy zespołu Kat & Roman Kostrzewski' w ramach festivalu 'Metal Doctrine IV'.

Nie jesteśmy stroną w tym konflikcie i zdecydowanie nie będziemy wspierać koncertu, który miałby komukolwiek sprawić przykrość, tym bardziej bliskim Romana, których niezwykle szanujemy".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Byli muzycy Kata & Romana Kostrzewskiego nie zagrają na "Metal Doctrine Festival"
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2022-06-30 10:28:11 | odpowiedz | zgłoś
To chyba jakaś klątwa KATa. Smutny epilog.
re: Byli muzycy Kata & Romana Kostrzewskiego nie zagrają na "Metal Doctrine Festival"
jogijacek (gość, IP: 95.171.112.*), 2022-06-30 12:55:13 | odpowiedz | zgłoś
Tez tak pomyslalem.rozpad po Oddechu,powrot,3 dobre plyty,klotnia,smierc Regulskiego,rozpad, powrot,rozpad i klotnia.powrot 2 Katow,smierc Romana,znowu klotnia.smutne to wszystko.