zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Melvins wyda "Tarantula Heart"

12.02.2024 14:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile (the) Melvins i Ipecac Recordings na Facebooku

Amerykański zespół Melvins zapowiedział premierę albumu "Tarantula Heart". Materiał ukaże się 19 kwietnia 2024 roku na płytach kompaktowych i winylowych, a także w formie cyfrowej, za pośrednictwem Ipecac Recordings. Jako pierwszy singiel opublikowano "Working the Ditch". Teledysk do utworu wyreżyserował Jesse Nieminen.

Grupa Melvins powstała w 1983 roku w Montesano w stanie Waszyngton. Założyli ją gitarzysta i wokalista Buzz Osborne vel King Buzzo, basista Matt Lukin i perkusista Mike Dillard. Skład zmieniał się wielokrotnie. Od 1984 roku trzon zespołu stanowią Buzz Osborne i perkusista Dale Crover sporadycznie grający też na gitarze basowej. Muzyka Melvins była inspiracją m.in. dla wykonawców grunge'owych.

Proces powstawania materiału na "Tarantula Heart" wyglądał inaczej, niż w przypadku wcześniejszych albumów grupy. Buzz Osborne, Dale Crover, basista Steven McDonald, a także perkusista Roy Mayorga z Ministry, znany też z Soulfly i Stone Sour, weszli do studia, by wspólnie pojamować, z gotową częścią riffów, ale nie całymi utworami. Na bazie nagrań z sesji King Buzzo stworzył następnie ostateczne kompozycje, w tym 19-minutową "Pain Equals Funny". W dogrywkach udział wziął też gitarzysta Gary Chester z We Are the Asteroid. Miksy wykonał Toshi Kasai, będący również współproducentem albumu. Autorką okładki jest Mackie Osborne.

Lista utworów:

1. Pain Equals Funny
2. Working the Ditch
3. She's Got Weird Arms
4. Allergic to Food
5. Smiler

Tagi: Melvins
Komentarze
Dodaj komentarz »