zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Ukaże się podwójny album akustyczny Melvins

24.07.2021 17:45  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Ipecac Recordings na YouTube

Amerykański zespół Melvins zapowiedział premierę "Five Legged Dog". Zawartość albumu stanowić będą nowe, akustyczne aranżacje utworów z repertuaru grupy. Materiał ukaże się nakładem Ipecac Recordings: 15 października 2021 roku na płytach kompaktowych i w formie cyfrowej, a 28 stycznia 2022 roku - na krążkach winylowych. Udostępniona została pochodząca z albumu wersja "Night Goat".

Grupa Melvins powstała w 1983 roku w Montesano w stanie Waszyngton. Założyli ją gitarzysta i wokalista Buzz Osborne vel King Buzzo, basista Matt Lukin i perkusista Mike Dillard. Skład zmieniał się wielokrotnie. Od 1984 roku trzon zespołu stanowią Buzz Osbourne i perkusista Dale Crover sporadycznie grający też na gitarze basowej. Muzyka Melvins była inspiracją m.in. dla wykonawców grunge'owych. Ostatnim albumem grupy jest wydany 26 lutego 2021 roku "Working with God". Obowiązki basisty pełni obecnie Steven Shane McDonald z zespołu Redd Kross.

Na "Five Legged Dog" znajdzie się dwie i pół godziny muzyki, w tym kilka coverów. Pochodzące z repertuaru innych wykonawców utwory "Everybody's Talking", "Flypaper" i "Sway" zostały zarejestrowane przez Melvins po raz pierwszy. Materiał ukaże się w formie cyfrowej, na dwóch płytach kompaktowych oraz na czterech płytach winylowych.

Lista utworów:

1. Edgar the Elephant
2. Up the Dumper
3. Hung Bunny / Roman Dog Bird
4. Hooch
5. Billy Fish
6. Shevil
7. Charlie (oryg. Redd Kross)
8. A Growing Disgust
9. Eye Flys / Woman (oryg. Melvins / Free)
10. Pitfalls in Serving Warrants
11. Outside Chance (oryg. The Turtles)
12. Evil New War God
13. The Bloated Pope
14. Bad Move (oryg. Dale Crover)
15. With Teeth
16. Halo of Flies (oryg. Alice Cooper)
17. Oven
18. Sway (oryg. The Rolling Stones)
19. Anaconda
20. Lovely Butterfly
21. Boris
22. It's Shoved
23. Honey Bucket
24. We Are Doomed
25. Flypaper (oryg. Brainiac)
26. Let God Be Your Gardener
27. At the Stake
28. Night Goat
29. Queen
30. Everybody's Talking (oryg. Fred Neil)
31. Revolve
32. Suicide in Progress
33. Prig
34. The Bit
35. Civilized Worm
36. Don't Forget to Breathe

Buzz Osborne opisał zawartość albumu: "Wiedziałem, że chcę zrobić coś absurdalnie dużego. Trzydzieści sześć utworów przerobionych przez nas na akustyczne z pewnością jest absurdem, ale działa. Magia tych piosenek nadal w nich jest, mimo że są akustyczne. Jako że nie jeździliśmy w trasy, mieliśmy czas, żeby zrobić coś tej skali. Jestem bardzo podekscytowany tą płytą. Dale i Steven wykonali fantastyczną robotę".

Tagi: Melvins
Komentarze
Dodaj komentarz »