zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

recenzja: Canaan "Walk Into My Open Womb"

25.07.2000  autor: Marcin Czarnota
okładka płyty
Nazwa zespołu: Canaan
Tytuł płyty: "Walk Into My Open Womb"
Utwory: The Kanaanian Dawn; Surrounded; A Magic Farewell; The Glass Shield; The Pride Of Perdition; Aurora consurgens; Walk Into My Open Womb; Scent Of Anguish; Remembrance; Codex Void; Left; Heaven; The Rite Of Humiliation; Roomaskin; The Orion Conspiracy; A Song For Pain; A New Beginning; Angel Nail
Wydawcy: Eibon Records
Rok wydania: 1998
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 10

"Walk Into My Open Womb" is dedicated to apathy, deception, slavery and contempt. To self-annihilation performed through voluntary isolation. Rejecting of the codes shall lead to a fatal portrait of the truth - aiming for the withering of mankind.

Już ta deklaracja, autorstwa Mauro, lidera Canaan, zamieszczona na wkładce tego albumu, drugiego w karierze grupy, zwiastuje, że nie mamy do czynienia z wydawnictwem prostym w odbiorze, za to o pozytywnym przesłaniu. Mimo tego muzyki tej słucha się bardzo dobrze. Znacznie upraszczając, można ją określić jako smutny, przepełniony melancholią, mroczny ambient. O ile debiutancki album "Blue Fire" był niezwykle dojrzały pod względem kompozycyjnym, pod względem operowania nastrojem, to jego następcę należy uznać niemalże za arcydzieło. Jest bardzo stonowany, dużo spokojniejszy od debiutu. Ostrzejsze akcenty pojawiają się rzadko, na przykład w znakomitym utworze tytułowym. Nie muszę chyba wspominać, że Canaan nie nadaje się do słuchania "przy kotlecie", czy podczas jazdy samochodem. Wymaga od słuchacza skupienia. Tylko w ten sposób można odkryć piękno i bogactwo dźwięków stworzonych przez ten zespół.

Wspaniałą treść tego wydawnictwa uzupełnia jego forma. Ponad 92 minuty muzyki zawarte są na dwóch płytach kompaktowych, zapakowanych w kartonowe koperty. Do nich dołączone są dwie wkładki. Jedna przedstawia skład zespołu, druga - koncept tego wydawnictwa. Całość okraszona została niezwykle schludną szatą graficzną.

W Polsce wydawnictwo to dostępne jest drogą wysyłkową w Pagan Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (40 głosów):

 
 
57%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

- Canaan

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Co jest głównym czynnikiem decydującym o tym, że muzyka jest czadowa?