zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 września 2020

recenzja: Cinderella "Long Cold Winter"

15.06.2001  autor: Wickerman
okładka płyty
Nazwa zespołu: Cinderella
Tytuł płyty: "Long Cold Winter"
Utwory: Bad Seamstress Blues; Gypsy Road; Don't Know What You Got ('till It's Gone); The Last Mile; Second Wind; Long Cold Winter; If You Don't Like It; Coming Home; Fire And Ice
Rok wydania: 1988
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 9

Podczas przeglądania starych kaset, na których były ponagrywane różne LP, mój kolega znalazł jedną zakurzoną, opatrzoną nazwami Bon Jovi i Cinderella. W końcu taśma ta wylądowała w moim kaseciaku. Nie będę się rozpisywał o Bon Jovi, bo to nie ta recenzja. Natomiast Cinderella okazała się całkiem niezłym, heavy rockowym amerykańskim zespołem.

Szybkie, dynamiczne utwory mieszają się z typowymi balladkami. Sama muzyka to połączenie AC/DC, Led Zeppelin i Scorpions. Już otwierający album "BSB" swoim ociężałym bluesowym intrem wskazuje na fascynację Zepem. Angus & Co. objawiają się głównie w riffach, a także w wokalach Toma, które są połączeniem Klausa Meine, Briana Johnsona i RJ Dio. Wesołe, lekkie, melodyjne piosenki ("Gypsy Road", "The Last Mile", "Coming Home", "Take Me Back") mieszają się z cięższymi utworami ("Second Wind", "Fire And Ice"), a także pięknymi balladami ("Don't Know What You Got ('till It's Gone)", "Long Cold Winter"). Ta pierwsza z delikatną partią fortepianu i pięknym refrenem stała się dosyć dużym przebojem. Druga to śmiałe nawiązanie do "Since I've Been Lovin' You" Zeppelinów.

"Long Cold Winter" jest bardzo dobrym soft metalowym (bądź hard rockowym) albumem zasługującym na ocenę 9. Bardzo przyjemnie się go słucha. Po wyłączeniu odtwarzacza jeszcze kołyszą się w głowie słowa "Take Me Back". W końcu nie wytrzymuję i włączam kasetę od początku.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (201 głosów):

 
 
91%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Bon Jovi "One Wild Night - Live 1985-2001"
- autor: Tomasz Kwiatkowski

Europe "Last Look At Eden"
- autor: tjarb

Silver Samurai "Back to the 80's"
- autor: Aneta Gliwicka

Hate "Cain's Way"
- autor: m00n

Heavenwood "Swallow"
- autor: szalony KaPelusznik

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy zdarzyło Ci się być w studiu nagrań?