zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 12 lipca 2020

recenzja: Eon "Labyrinth"

20.06.2002  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Eon
Tytuł płyty: "Labyrinth"
Utwory: Villa Dei Misteri; Dahud; Three Glasses Of Light; Sin Coloured Ocean; Arctic Bird; Farmakeya; Magnetic Impuls; Mare Terrarum
Wykonawcy: Sławek Bielan - wokal; Paweł Midera - instrumenty klawiszowe; Piotrek Pala - gitara; Konrad Spałek - gitara; Artur Podlejski - gitara basowa; Paweł Pietrzak - instrumenty perkusyjne
Rok wydania: 2001
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

"Labyrinth" to debiutancki materiał istniejącego od 1999 roku częstochowskiego Eon. Propozycja sekstetu z okolic Jasnej Góry to blisko czterdzieści minut niezłego, dynamicznego, melodyjnego metalu, z gardłowym wokalem i trochę przyczajonymi w tle klawiszami. Jest ostro, energetycznie, jednak także melancholijnie, spokojnie. Muzyka zawarta na "Labyrinth" niewątpliwie mieści się w granicach szeroko pojętego grania "klimatycznego" i właśnie do amatorów takich dźwięków jest adresowana przede wszystkim.

Krążek rozpoczyna szybszy "Villa Dei Misteri", z krótkimi akustycznymi fragmentami, szybki jest również "Dahud", śpiewany w języku ojczystym, czy "Sin Coloured Ocean". Wśród ciekawszych utworów zwraca uwagę "Arctic Bird" i "Farmakeya" z wolnym, mrocznym początkiem. Drażni mnie w tej produkcji przede wszystkim jedna rzecz - "pukanie" perkusji, czasem burzące trochę wytworzony klimat. Momentami brakuje mi też lepszego wyeksponowania klawiszy. Liczę, że na następnej płycie sytuacja się poprawi. Całość sprawia jednak dobre wrażenie i myślę, że warto zainteresować się tym materiałem.

Płyta, którą otrzymałem, to egzemplarz promocyjny rozprowadzany przez zespół, jednak obecnie na rynku "Labyrinth" jest dostępny w postaci kasety, uzupełniony o trzy utwory, za pośrednictwem Apocalypse Production.

Komentarze
Dodaj komentarz »