zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 kwietnia 2020

recenzja: Gurkkhas "Engraved In Blood, Flesh And Souls"

3.09.2000  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Gurkkhas
Tytuł płyty: "Engraved In Blood, Flesh And Souls"
Utwory: All Weather Warriors (Intro) + Gurkkhas At War; Diabolic Mission; Blood And Hate; Atrocity; Darkthrone; Black Sun; Crucified; The Voice Of The Terrible One; The 12 Gurkkha Commandments
Wydawcy: Massacre Records, Metal Mind Productions
Rok wydania: 2000
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 6

Gurkkhas. Do dziś nazwa ta była mi obca i jak sądzę nie tylko mi. Muzycy pochodzą z Francji, zespół istnieje od 1990 roku, wcześniej pod nazwą D.A.B. - pod tym właśnie szyldem do 1997 roku zajestrowali dwa duże wydawnictwa, by w 1998 przemianować się na Gurkkhas. Gurkkhas (czyli Gurkowie) to, jeśli mnie pamięć nie myli, elitarne jednostki wojskowe biorące czynny udział w działaniach wojennych drugiej wojny światowej. I chyba właśnie stąd nazwa zespołu. Świadczy o tym przed wszystkim logo, w skład którego wchodzą pas z amunicją i dwa karabiny. Okładka ich trzeciego albumu "Engraved In Blood, Flesh And Souls" także nawiązuje do tematyki wojennej, widoczne są na niej sylwetki żołnierzy.

Płytę rozpoczyna dość dziwne, nietypowe intro. Słychać w nim odgłosy odległych grzmotów, cykających świerszczy, strzałów i nawołujących się w lesie żołnierzy. Zaraz potem dostajemy czterdziestominutową dawkę szybkiego, brutalnego death metalu. Nie jest to bezlitosna rzeźnia, zdarzają się zwolnienia czy rytmiczne riffy. Całość stoi na trochę wyżej niż średnim poziomie technicznym, muzykom nie można zarzucić braku umiejętności. Utwory dość spójne, jednak oszczędność urozmaiconych solówek, które wzbogaciłyby brutalne kompozycje, jest aż nad to przesadzona. Ich po prostu nie ma. Brzmienie mogłoby być bardziej klarowne, czasem perkusja jest zbyt schowana w tle, ale górują dwie stopy nad ciekawie brzmiącymi gitary.

Całość ponad przeciętną, ale nie zachwyca.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Gurkkhas "Engraved In Blood, Flesh And Souls"
Zbigniew (gość, IP: 89.229.160.*), 2016-03-19 21:20:15 | odpowiedz | zgłoś
Zajebista muza, warsztat, wokal - polecam fanom death metalu.