zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

recenzja: Judas Priest "Concert Classics"

26.12.2000  autor: Wickerman
okładka płyty
Nazwa zespołu: Judas Priest
Tytuł płyty: "Concert Classics"
Utwory: Hell Bent For Leather; The Ripper; Running Wild; Living After Midnight; Sinner; Beyond The Realms Of Death; You Don't Have To Be Old To Be Wise; Grinder; Victim Of Changes; Steeler; Genocide; Tyrant; Green Manalishi
Wykonawcy: Dave Holland - instrumenty perkusyjne; KK Downing - gitara; Ian Hill - gitara basowa; Glenn Tipton - gitara; Rob Halford - wokal
Premiera: 1999
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

W oczekiwaniu na nowy album bestii otrzymujemy koncert z roku 1980, nagrany gdzieś w Colorado w USA. Koncert zarejestrowano podczas trasy promującej "British Steel", a więc wydawać się może, że większość materiału pochodzić będzie z tej płyty. Tutaj można się zdziwić, bo są to tylko cztery kawałki.

Płytę rozpoczyna "Hell Bent For Leather", który Halford śpiewa jeżdżąc Harleyem po scenie. Później czadzik w postaci "Rippera" i zgrabne przejście do "Running Wild". Teraz kolej na Judasowy hit "Living After Midnight". W tym kawałku zaskakuje strasznie słabe nagłośnienie Halforda. Muzycznie jest w porządku. Dalej "Sinner" i KK Downing dający wspaniałe solo. Wyluzowanie w postaci wspaniałej ballady "Beyond The Realms Of Death" i publiczność śpiewa z Halfordem w "You Don't Have To Be Old To Be Wise". Teraz kolejny czad - "Grinder". Jest ciężko. Klasyk rocka, tak można opisać wspaniały kawałek "Victim Of Changes". Później międzylądowanie na "British Steel" i wspaniały "Steeler", i wizyta na "Sad Wings Of Destiny" - połączone ze sobą "Genocide" i "Tyrant". Świetne solówki gitarzystów. Na koniec wspaniałe wykonanie kompozycji Petera Greena - "Green Manalishi". Publiczność szaleje, ale to już koniec.

Zawsze można przewrócić kasetę na drugą stronę i zabawa zaczyna się od nowa :), tak czy inaczej, zachęcam fanów Priest do posłuchania.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (115 głosów):

 
 
84%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Ile jesteś w stanie najwięcej wydać na bilet na koncert?