zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 4 października 2022

recenzja: Limp Bizkit "Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water"

11.03.2001  autor: Tomasz Kwiatkowski
okładka płyty
Nazwa zespołu: Limp Bizkit
Tytuł płyty: "Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water"
Utwory: Intro; Hot Dog; My Generation; Full Nelson; My Way; Rollin' (Air Raid Vehicle); Livin' It Up; The One; Getcha Groove On; Take A Look Around; It'll Be OK; Boiler; Hold On; Rollin' (Urban Assault Vehicle); Outro
Wydawcy: Flip, Interscope Records, Universal Music
Premiera: 2000
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

"Chocolate Starfish..." to trzeci już album w dorobku grupy. Pierwszy przyniósł im rozgłos w ojczystych Stanach, drugi "Significant Other", stał się sukcesem na całym świecie. To z tego albumu pochodzą tak znane kawałki jak "Nookie", "Rearranged", "N2Gether Now" i "Break Stuff".

Nowa płyta przynosi całą masę bardzo dobrych utworów, utrzymanych w charakterystycznym dla zespołu eklektycznym stylu. Limp Bizkit (jakby ktoś przypadkiem jeszcze nie słyszał) to mieszanka hard-core'a, hip-hopu, metalu oraz (rzadziej) grunge'u. Trochę trudno tu wymieniać najlepsze kawałki, ponieważ całość jest dość równa. Ale nie sposób nie zauważyć już po kilku przesłuchaniach "Getcha Groove On". Wpada w ucho od razu. Po kilku następnych przesłuchaniach okazuje się, że na tym albumie prawie nie ma lepszych i gorszych kawałków - wszystko jest wyśmienite.

Najpierw intro, którego można się przestraszyć, a potem już solidnie obrywamy po uszach. Kolejne kawałki wgniatają w fotel, jeden lepszy od drugiego: "Hot Dog" z wysamplowanym fragmentem "Closer" Nine Inch Nails i ponadprzeciętną ilością "fucków"; kapitalne "My Generation", na pewno hymn pokolenia, już wprawdzie nie mojego, ale to słychać. "Full Nelson" to zabijająca wręcz dawka energii, porównywalna chyba tylko z Rage'ami i ekspresją wokalną Freda Dursta - coś w stylu wrzasków Phila Anselmo z Pantery. A tak na marginesie, to Fred po raz kolejny udowadnia, że oprócz tego, że jest skandalistą i człowiekiem często niezbyt obliczalnym, jest też świetnym wokalistą, dysponującym ciekawym głosem, co słychać w (nielicznych) spokojniejszych fragmentach, na przykład w zwrotce "My Way" czy "I'll Be OK".

W "Livin' It Up" pomysłowo wsamplowano fragment "Life In A Fast Lane" grupy The Eagles. Rapowe szaleństwo z udziałem DMXa, Method Mana i Redmana mamy w "Rollin' (Urban Assault Vehicle)", a klimaty lekko pod Alice In Chains i Soundgarden w "Hold On". Znajdziemy tu też znane już "Take A Look Around" z filmu "Mission Impossible 2".

Ostatnio coraz rzadziej sięgam do tak ciężkiej muzyki, ale zagrana na takim poziomie i z taką energią zawsze będzie wzbudzać mój podziw. Polecam.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Limp Bizkit "Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water"
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2021-11-03 22:27:59 | odpowiedz | zgłoś
"Ostatnio coraz rzadziej sięgam do tak ciężkiej muzyki". To co na to takie Obituary :))
re: Limp Bizkit "Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water"
pjoter (gość, IP: 95.90.218.*), 2021-11-03 06:51:00 | odpowiedz | zgłoś
2001 rok i pozytywna recenzja Limp Bizkit? To nie zdarzało się przesadnie często, wtedy była moda, żeby wylewać na nich pomyje ;) A album naprawdę bardzo dobry.
re: Limp Bizkit "Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-11-04 05:51:50 | odpowiedz | zgłoś
To się chyba wyjątkowo wpasowałem w modę. Zainteresowali mnie drugim albumem. Potem zapoznałem się z pierwszym, który spodobał mi się jeszcze bardziej. Ale z singli promujących trzeci album (a było ich chyba pięć) spodobał mi się tylko "My Generation". Jako całość album też mnie nie przekonał, chociaż możliwe, że nauczyłem się na pamięć tekstu do "Hot Dog".

Oceń płytę:

Aktualna ocena (484 głosy):

 
 
65%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Linkin Park "Hybrid Theory"
- autor: Mary SAy

Metallica "Death Magnetic"
- autor: Ugluk

System of a Down "Toxicity"
- autor: Artur Maszota
- autor: Rafał Grodek

Slipknot "Iowa"
- autor: kaRel

Korn "Follow the leader"
- autor: Kosma

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Którą wokalistkę lubisz najbardziej?