zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 8 grudnia 2022

recenzja: Monstrosity "In Dark Purity"

27.10.2000  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Monstrosity
Tytuł płyty: "In Dark Purity"
Utwory: The Hunt; Destroying Divinity; Shapeless Domination; The Angels Venom; All Souls Consumed; Dust To Dust; Suffering To The Conquered; The Eye Of Judgement; Perpetual War; Embraced By Apathy; Hymns Of Tragedy; In Dark Purity; The Pillars Drear; Angel Of Death
Wykonawcy: Jason Avery - wokal; Lee Harrison - instrumenty perkusyjne; Tony Norman - gitara; Kelly Conlon - gitara basowa
Wydawcy: Mystic Production, Hammerheart Records, The Plague
Premiera: 2000
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Dziewięć lat temu na rynku pojawił się pierwszy album Monstrosity "Imperial Doom", niosący typowy death metal. Od tamtego czasu zespół wydał m.in. płytę "Millenium", ale nękany był zmianami personalnami. Obecnie z oryginalnego składu pozostał tylko perkusista Lee Harrison. Warto zauważyć, że były wokalista Monstrosity George 'Corpsegrinder' Fisher przeniósł się do Cannibal Corpse. Tyle tytułem wstępu.

Nowy materiał to "In Dark Purity" i został zarejestrowany w Morrisound Studio. Przeprowadzając oględziny zewnętrzne opakowania płyty, dostrzegamy okładkę stworzoną komputerowo, przywodzącą na myśl grafikę gier Hexen itp. A gdy już srebrzysty krążek znajdzie się w odtwarzaczu, dostajemy naprawdę pierwszoligowy, prawdziwy amerykański death metal. Nie jest to jednak bezkompromisowa, brutalna ściana dźwięków, lecz muzyka zagrana z głową. Płyta składa się z trzynastu utworów plus niepokojące intro "The Hunt". Soczyste gitary, czyste, ciężkie brzmienie to walory, które cechują ten album. Pomimo, że Monstrosity nie gra technicznego death metalu, to jednak "In Dark Purity" pokazuje wysokie umiejętności muzyków. Szybkie utwory, poprzetykane częstymi zmianami tempa i kilkoma ślicznymi solówkami (szczególnie w "Suffering To The Conquered"). Do najlepszych kompozycji na płycie zaliczyłbym "The Angels Venom" (rewelacyjny początkowy i końcowy motyw), "Perpetual War" (równy, wiodący riff) oraz świetny, najwolniejszy na płycie "The Pillars Of Drear", udowadniający, że Monstrosity wolno także grać potrafi. Teraz o perełce, która kończy "In Dark Purity". To cover Slayer "Angel Of Death", jednego z moich ulubionych utworów zespołu. Nagranie go przez Monstrosity było miłą niespodzianką, tym większą, że jego deathmetalowa wersja jest znakomita. Uważam, że powinna się znaleźć na następnym "Tribute To Slayer".

Płytę oceniłem na 7, jednakże nie zawahałbym się dać jej 8 tylko i wyłącznie za "Angel Of Death". "In Dark Purity" to kawałek świetnego death metalu i polecam ją każdemu fanowi gatunku.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Monstrosity "In Dark Purity"
darknightion (gość, IP: 91.230.98.*), 2021-11-04 15:19:59 | odpowiedz | zgłoś
Moja ocena: 9,5/10.

Oceń płytę:

Aktualna ocena (82 głosy):

 
 
70%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Ile jesteś w stanie najwięcej wydać na bilet na koncert?