zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 9 lutego 2023

recenzja: The Haunted "Revolver"

25.09.2004  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: The Haunted
Tytuł płyty: "Revolver"
Utwory: No Compromise; 99; Abysmal; Sabotage; All Against All; Sweet Relief; Burnt To A Shell; Who Will Decide; Nothing Right; Liquid Burns; My Shadow
Wykonawcy: Per Moller Jensen - instrumenty perkusyjne; Jensen - gitara; Jonas Bjorler - gitara basowa; Anders Bjorler - gitara; Peter Dolving - wokal
Wydawcy: Metal Mind Productions, Century Media Records
Premiera: 2004
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

"rEVOLVEr" to numer cztery w dyskografii powstałego na zgliszczach At The Gates szwedzkiego The Haunted. W porównaniu do poprzedniego albumu, doskonałego "One Kill Wonder", w szeregach zespołu nastąpiła zmiana na posadzie wokalisty - ponownie obok braci Bjorler swoje miejsce znalazł Peter Dolving. Owa zmiana wpłynęła nieco na obecne oblicze The Haunted.

Na "rEVOLVEr" Szwedzi ponownie uderzają z solidną, typową dla siebie, dawką energetycznego metalu. Tym razem jednak The Haunted stracił nieco ze swej agresywności - furiacka szybkość z "One Kill Wonder" ustąpiła miejsca większej ilości wolniejszych temp i spokojnych momentów. Wciąż jednak wizytówką zespołu są ostro "piłujące" wiosła i szaleńcza jazda ("Sweet Belief", "Liquid Burns", "No Compromise", "Who Will Decide" ze wsparciem wokalnym Lou Kollera z Sick Of It All), niemniej nowe numery szwedzkiego kwartetu stały się bardziej "pokręcone" i jeszcze bardziej techniczne. Oprócz tego, na "rEVOLVEr" w dotychczasową thrashową stylistykę The Haunted śmielej zaczęły wdzierać się elementy hardcore'owe, a muzyka nabrała nawet pewnych cech lekkiej psychodelii ("Burnt To A Shell", "Abysmal"). Wpływają na to między innymi wokale Petera Dolvinga, różnorodne i agresywne, ale odległe od brutalności.

Czwarta płyta The Haunted to znakomity metalowy krążek, który zdrowo kopie po tyłku. Jednakże na "rEVOLVEr" Szwedzi czynią to w bardziej wysublimowany sposób aniżeli miało to miejsce na poprzednim wydawnictwie. Ale z pewnością jest to równie świetny album co rzeczony "One Kill Wonder".

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (147 głosów):

 
 
76%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Kim są dla Ciebie inni słuchacze rocka i metalu?