zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 grudnia 2017

The Vintage Caravan i Coria przed Europe

8.08.2015 10:08  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Grupami, które wystąpią 3 listopada 2015 roku przed szwedzkim Europe w warszawskiej "Progresji", będą islandzka The Vintage Caravan i polska Coria.

The Vintage Caravan powstał w 2006 na Islandii z inicjatywy, dwunastoletniego wówczas, gitarzysty Oskara Agustssona i perkusisty Gudjona Reynissona. Trzy lata później projekt przerodził się w pełnoprawny zespół i w roku 2011 światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "The Vintage Caravan". Wkrótce potem grupę zasilił basista Alexander Numason i Islandczycy wypuścili album "Voyage".

W 2014 roku formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast, pod której skrzydłami wydała swój trzeci album, "Arrival". Płyta trafiła do sprzedaży 15 maja 2015 roku. Jest to ostatnie dokonanie The Vintage Caravan z Gudjonem Reynissonem za perkusją - opuścił on kapelę w kwietniu 2015 roku. Jego miejsce zajął Stefan Ari. Longplay "Arrival" promowany jest przez teledysk do utworu "Crazy Horses", klip można zobaczyć tutaj.

Jastrzębska Coria ogrywa materiał z albumu "Teoria splątania", który ukazał się 27 października 2014 roku za sprawą Metal Mind Productions. Jest to debiutanckie dokonanie formacji.

3.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 20:00
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: The Vintage Caravan i Coria przed Europe
RobRock
RobRock (wyślij pw), 2015-08-09 22:59:25 | odpowiedz | zgłoś
Ciekawe kto to wymyślił aby The Vintage Caravan grał z Europe. Szkoda, bo chętnie bym się na chłopaków z Islandii wybrał, bo robią świetne rzeczy. Nijak się to ma klimatem do Europe no i ta cena. Mam nadzieję, że przyjadą jeszcze i zagrają z kimś kto gra w podobnym nurcie.