zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 października 2020

Mentor, Red Scalp i Doomster Reich na "River of Booze X"

4.02.2019 09:13  autor: Verghityax, źródło: profil "River of Booze" na Facebooku

W dniach 15 i 16 marca w klubie "Magnetofon" w Łodzi odbędzie się dziesiąta edycja "River of Booze". Dotychczas swój udział w jubileuszowej odsłonie wydarzenia potwierdziły zespoły: Mentor, Red Scalp, Doomster Reich, Tarpan i Funeral Cult.

Mentor, Pyskowice 18.08.2018, fot. Verghityax
Mentor, Pyskowice 18.08.2018, fot. Verghityax

Mentor promuje obecnie "Cults, Crypts and Corpses", swój drugi longplay studyjny, który ukazał się 16 listopada 2018 roku pod banderą Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio". Produkcją zajął się Haldor Grunberg, pełniący również rolę basisty zespołu. Za okładkę odpowiada Branca Studio, z którym zespół współpracował już przy poprzednim wydawnictwie.

Red Scalp wypuścił 31 października 2017 roku swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Lost Ghosts". Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w maju 2017 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę wykonał Jan Wawrzyniak.

Doomster Reich promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "How High Fly the Vultures". Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 20 grudnia 2018 roku za sprawą Old Temple.

Na "How High Fly the Vultures" znalazło się pięć kompozycji, które muzycy zarejestrowali latem 2018 roku w "Studio Koncertowym Radia Łódź". Tekst do numeru "For the Sick Devils" powstał na bazie wiersza "Dla chorych diabłów" Stanisława Ignacego Witkiewicza, z kolei "Leah Sublime" oparty został na utworze Aleistera Crowleya, o tym samym tytule. Czwarty kawałek na płycie stanowi cover "Warhead" Venom.

Poznański Tarpan wydał 11 października 2018 roku studyjną EP-kę, zatytułowaną "Dark Day Became Frontier Justice". Wokale zarejestrowane zostały w "Aurora Studio", miksami zajął się Marcin Rybicki z "Left Hand Sounds". Jest to ostatnie dokonanie kwintetu z Piotrem Jechurą na perkusji. W marcu 2018 roku zastąpił go Marcin Pałęcki, który wcześniej udzielał się w grupie Faust Again.

Łódzki Funeral Cult, grający mieszankę death i doom metalu, reaktywował się w 2017 roku. Do składu wrócili gitarzyści Lupus i Silvestris, basista Crom i perkusista Viking. Miejsce za mikrofonem zajął nowy wokalista - Jacek Rybak. Grupa ma na swoim koncie debiutancki album studyjny, pt. "Korowody cieni", ukazał się on w 1996 roku. Drugi longplay, zatytułowany "Mystery of Possession", został przygotowany dwa lata później, lecz nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Komentarze
Dodaj komentarz »