zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 13 lipca 2020

Satarial wystąpi w Żaganiu

7.08.2019 15:41  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Satarial na Facebooku

W ramach trasy "30 Years of Extreme Metal" na jeden występ przyjedzie do Polski rosyjska grupa Satarial. Koncert odbędzie się 19 października 2019 r. w klubie "Elektrownia" w Żaganiu. W roli supportu zaprezentuje się Horns.

W 1989 r. w Moskwie gitarzysta i wokalista Lord Seth założył grupę A.M.S.G. (Ad Maiorum Satan Glorium). Wkrótce potem zespół zawiesił działalność. Gdy w 1993 r. lider go reaktywował, z powodu problemów prawnych musiał zmienić jego nazwę. Do powstałej w ten sposób grupy Satarial dołączyła grająca na klawiszach wokalistka Angelika "Angel Bust", która mocno wpłynęła na kierunek rozwoju zespołu i do dziś stanowi z Lordem Sethem jego trzon. W 1996 r. formacja wydała swój pierwszy album, zatytułowany "...And The Flame Will Take The Temples Of Christ". Od 2011 r. Angelika gra też na perkusji. Ostatnim dziełem grupy jest "Blessed Brigit" z 2016 r.

Obok dominującego black metalu Satarial zawierał dotychczas w swoich utworach elementy m.in. folku i industrialu. Słynie z występów na żywo o charakterze okultystyczno-erotycznego performance'u. W Rosji ma wielu przeciwników, w efekcie działań których m.in. otrzymywał od władz zakaz koncertowania. Również w 2018 r. w Krakowie wskutek nacisków odwołano jego występ.

Z Lordem Sethem i Angeliką od lat współpracuje Lolita odpowiadająca w znacznym stopniu za oprawę wizualną koncertów.

Horns to blackmetalowa grupa z Zielonej Góry. W dorobku płytowym ma EP-kę "Czarcie Żebro" z 2015 r. i album "Czerń" z 2018 r. W składzie znajdują się: gitarzysta i wokalista P., gitarzysta Z., perkusista M. oraz basista H., który dołączył do zespołu w połowie 2019 r.

19.10 - Żagań, "Elektrownia"
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Satarial
Komentarze
Dodaj komentarz »