zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Satarial zaprasza na trasę

16.02.2020 17:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Satarial na Facebooku

Rosyjski Satarial zaprezentował zwiastun trasy, w ramach której 2 kwietnia 2020 roku zagra w Rzeszowie, a trzy dni później - w Bielsku-Białej. Jako podkład muzyczny wykorzystano utwór "Chaos" z ostatniego albumu zespołu - "Blessed Brigit" z 2016 roku.

W 1989 roku w Moskwie gitarzysta i wokalista Lord Seth założył grupę A.M.S.G. (Ad Maiorum Satan Glorium). Wkrótce potem zespół zawiesił działalność. Gdy w 1993 roku lider go reaktywował, z powodu problemów prawnych musiał zmienić jego nazwę. Do powstałej w ten sposób grupy Satarial dołączyła grająca na klawiszach wokalistka Angelika "Angel Bust", która mocno wpłynęła na kierunek rozwoju zespołu i do dziś stanowi z Lordem Sethem jego trzon. W 1996 roku formacja wydała swój pierwszy album, zatytułowany "...And the Flame Will Take the Temples of Christ". Od 2011 roku Angelika gra też na perkusji. Ostatnim dziełem grupy jest "Blessed Brigit" z 2016 roku.

Obok dominującego black metalu Satarial zawierał dotychczas w swoich utworach elementy między innymi folku i industrialu. Słynie z występów na żywo o charakterze okultystyczno-erotycznego performance'u. Za ich oprawę wizualną w znacznym stopniu odpowiada współpracująca z Lordem Sethem i Angeliką od lat Lolita.

Satarial koncertuje obecnie pod hasłem "30 Years of Extreme Metal". Od 6 marca do 21 maja 2020 roku występować zamierza w Rosji, Polsce, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Włoszech i Słowenii. Lista występów w ramach trasy nie jest jeszcze kompletna.

2.04 - Rzeszów, "Vinyl"
5.04 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"

Tagi: Satarial
Komentarze
Dodaj komentarz »