zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Satarial nagrał nowy album

15.05.2020 18:56  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Satarial na Facebooku

Korzystając z wymuszonej przez pandemię COVID-19 przerwy w koncertowaniu, rosyjski Satarial zarejestrował materiał na nowy album. 14 maja 2020 roku zespół poinformował o powrocie z nagraniami ze studia. Nie jest jeszcze znana data premiery ani tytuł albumu.

W 1989 roku w Moskwie gitarzysta i wokalista Lord Seth założył grupę A.M.S.G. (Ad Maiorum Satan Glorium). Wkrótce potem zespół zawiesił działalność. Gdy w 1993 roku lider go reaktywował, z powodu problemów prawnych musiał zmienić jego nazwę. Do powstałej w ten sposób grupy Satarial dołączyła grająca na klawiszach wokalistka Angelika "Angel Bust", która mocno wpłynęła na kierunek rozwoju zespołu i do dziś stanowi z Lordem Sethem jego trzon. W 1996 roku formacja wydała swój pierwszy album, zatytułowany "...And the Flame Will Take the Temples of Christ". Od 2011 roku Angelika gra też na perkusji. Ostatnim dziełem grupy jest "Blessed Brigit" z 2016 roku.

Obok dominującego black metalu Satarial zawierał dotychczas w swoich utworach elementy między innymi folku i industrialu. Słynie z występów na żywo o charakterze okultystyczno-erotycznego performance'u. Za ich oprawę wizualną w znacznym stopniu odpowiada współpracująca z Lordem Sethem i Angeliką od lat Lolita.

Po tym, jak z powodu pandemii CODIV-19 zespół musiał odwołać serię koncertów pod hasłem "30 Years of Extreme Metal", na początku kwietnia 2020 roku Satarial ogłosił, że udaje się do studia w rosyjskim lesie, w północnej części tajgi, celem nagrania albumu. Grupa wyraziła też zamiar powrotu do występów na żywo w drugiej połowie roku - wstępnie od połowy lata do grudnia.

27.11 - Warszawa, "VooDoo"
Bilety: 30 zł

28.11 - Dąbrowa Górnicza, "Rock Out"
Bilety: 30 zł

Tagi: Satarial
Komentarze
Dodaj komentarz »