zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 28 stycznia 2022

Studyjne klipy Satarial

24.05.2020 15:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Satarial na Facebooku

Rosyjski Satarial stopniowo publikuje studyjne klipy ze swojego "koncertu w izolacji", który odbył się 1 maja 2020 roku, przy okazji rejestracji materiału na nowy album grupy. Jako pierwsze zaprezentowane zostały utwory "Veles" i "Hekate". Dźwięk do filmów nagrany został smartfonem.

W 1989 roku w Moskwie gitarzysta i wokalista Lord Seth założył grupę A.M.S.G. (Ad Maiorum Satan Glorium). Wkrótce potem zespół zawiesił działalność. Gdy w 1993 roku lider go reaktywował, z powodu problemów prawnych musiał zmienić jego nazwę. Do powstałej w ten sposób grupy Satarial dołączyła grająca na klawiszach wokalistka Angelika "Angel Bust", która mocno wpłynęła na kierunek rozwoju zespołu i do dziś stanowi z Lordem Sethem jego trzon. W 1996 roku formacja wydała swój pierwszy album, zatytułowany "...And the Flame Will Take the Temples of Christ". Od 2011 roku Angelika gra też na perkusji. Ostatnim dziełem grupy jest "Blessed Brigit" z 2016 roku.

Obok dominującego black metalu Satarial zawierał dotychczas w swoich utworach elementy między innymi folku i industrialu. Słynie z występów na żywo o charakterze okultystyczno-erotycznego performance'u. Za ich oprawę wizualną w znacznym stopniu odpowiada współpracująca z Lordem Sethem i Angeliką od lat Lolita.

Po tym, jak z powodu pandemii CODIV-19 Satarial musiał odwołać serię koncertów pod hasłem "30 Years of Extreme Metal", celem zarejestrowania materiału na nowy album zespół udał się na początku kwietnia 2020 roku do studia w rosyjskim lesie, w północnej części tajgi, gdzie przebywał do połowy maja. Nie jest jeszcze znana data premiery ani tytuł długograja.

Opublikowane wideoklipy grupa opisała: "To nasz prezent dla metalowców w okresie kwarantanny spowodowanej przez COVID-19. Nagraliśmy 1 maja 2020 roku koncert bez widzów. Dźwięk nagrany został smartfonem, aby stworzyć atmosferę występu na żywo".

Satarial wyraził też zamiar powrotu do koncertowania, wstępnie od połowy lata do grudnia 2020 roku.

27.11 - Warszawa, "VooDoo"
Bilety: 30 zł

28.11 - Dąbrowa Górnicza, "Rock Out"
Bilety: 30 zł

Tagi: Satarial
Komentarze
Dodaj komentarz »