zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Satarial zagra w kwietniu w Rzeszowie

27.12.2019 18:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Satarial na Facebooku

Wciąż koncertujący pod hasłem "30 Years of Extreme Metal" Satarial ogłosił kolejny występ w Polsce: 2 kwietnia 2020 roku zaprezentuje się w klubie "Vinyl" w Rzeszowie.

W 1989 roku w Moskwie gitarzysta i wokalista Lord Seth założył grupę A.M.S.G. (Ad Maiorum Satan Glorium). Wkrótce potem zespół zawiesił działalność. Gdy w 1993 roku lider go reaktywował, z powodu problemów prawnych musiał zmienić jego nazwę. Do powstałej w ten sposób grupy Satarial dołączyła grająca na klawiszach wokalistka Angelika "Angel Bust", która mocno wpłynęła na kierunek rozwoju zespołu i do dziś stanowi z Lordem Sethem jego trzon. W 1996 roku formacja wydała swój pierwszy album, zatytułowany "...And the Flame Will Take the Temples of Christ". Od 2011 roku Angelika gra też na perkusji. Ostatnim dziełem grupy jest "Blessed Brigit" z 2016 roku.

Obok dominującego black metalu Satarial zawierał dotychczas w swoich utworach elementy między innymi folku i industrialu. Słynie z występów na żywo o charakterze okultystyczno-erotycznego performance'u. W Rosji ma wielu przeciwników, w efekcie działań których między innymi otrzymywał od władz zakaz koncertowania.

Z Lordem Sethem i Angeliką od lat współpracuje Lolita odpowiadająca w znacznym stopniu za oprawę wizualną występów.

2.04.2020 - Rzeszów, "Vinyl"

Tagi: Satarial
Komentarze
Dodaj komentarz »