zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 28 stycznia 2022

Satarial zapowiedział koncerty w Żorach i Rzeszowie

9.10.2021 11:18  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Satarial na Facebooku i VKontakte

Szykujący się do promocji nowego albumu Satarial zapowiedział dwa koncerty w Polsce. Rosyjski zespół zamierza zagrać 22 października 2021 roku w Żorach i dzień później w Rzeszowie.

Gitarzysta i wokalista Lord Seth działa pod szyldem Satarial od 1993 roku. Trzon składu stanowi z nim Angelika "Angel Bust". Grająca na klawiszach wokalistka jest od 2010 również perkusistką grupy.

Swój pierwszy album, zatytułowany "...And the Flame Will Take the Temples of Christ", formacja wydała w 1996 roku, a ostatni, "Blessed Brigit", w 2016 roku.

Obok dominującego black metalu Satarial zawierał dotychczas w swoich utworach elementy m.in. folku i industrialu. Słynie z występów na żywo o charakterze okultystyczno-erotycznego performance'u. Za ich oprawę wizualną w znacznym stopniu odpowiada współpracująca z Lordem Sethem i Angeliką od 2000 roku Lolita.

Po tym, jak z powodu pandemii COVID-19 Satarial musiał odwołać serię koncertów pod hasłem "30 Years of Extreme Metal", celem zarejestrowania materiału na nowy album zespół udał się na początku kwietnia 2020 roku do studia w rosyjskim lesie, w północnej części tajgi. Długograj promowany ma być singlem "Veles".

Pod koniec września 2021 roku Satarial poinformował, że po odbytych tydzień wcześniej wyborach parlamentarnych w Rosji Lord Seth opuścił kraj i przebywa obecnie w Europie.

Rzeszowski koncert przeniesiony został z klubu "Vinyl".

22.10 - Żory, "Ozi Pub"
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

23.10 - Rzeszów, "Pub Spółdzielczy"
Bilety: 30 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Satarial
Komentarze
Dodaj komentarz »