zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Rosyjski Satarial wystąpi również w Żorach

18.08.2019 12:22  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Satarial na Facebooku

Do rozpiski trasy "30 Years of Extreme Metal" grupy Satarial dodany został koncert w "Ozi Pub" w Żorach. Wydarzenie odbędzie się 18 października 2019 r., dzień przed zapowiedzianym wcześniej występem w Żaganiu.

W 1989 r. w Moskwie gitarzysta i wokalista Lord Seth założył grupę A.M.S.G. (Ad Maiorum Satan Glorium). Wkrótce potem zespół zawiesił działalność. Gdy w 1993 r. lider go reaktywował, z powodu problemów prawnych musiał zmienić jego nazwę. Do powstałej w ten sposób grupy Satarial dołączyła grająca na klawiszach wokalistka Angelika "Angel Bust", która mocno wpłynęła na kierunek rozwoju zespołu i do dziś stanowi z Lordem Sethem jego trzon. W 1996 r. formacja wydała swój pierwszy album, zatytułowany "...And The Flame Will Take The Temples Of Christ". Od 2011 r. Angelika gra też na perkusji. Ostatnim dziełem grupy jest "Blessed Brigit" z 2016 r.

Obok dominującego black metalu Satarial zawierał dotychczas w swoich utworach elementy m.in. folku i industrialu. Słynie z występów na żywo o charakterze okultystyczno-erotycznego performance'u. W Rosji ma wielu przeciwników, w efekcie działań których m.in. otrzymywał od władz zakaz koncertowania. Również w 2018 r. w Krakowie wskutek nacisków odwołano jego występ.

Z Lordem Sethem i Angeliką od lat współpracuje Lolita odpowiadająca w znacznym stopniu za oprawę wizualną koncertów.

18.10 - Żory, "Ozi Pub"

19.10 - Żagań, "Elektrownia" (+ Horns)
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Satarial, Horns
Komentarze
Dodaj komentarz »