zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Pierwszy teledysk Human Impact

20.01.2020 14:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Ipecac Recordings na YouTube i profil Human Impact na Facebooku

Zaprezentowano pierwszy teledysk złożonego z muzyków znanych z Unsane, Cop Shoot Cop i Swans zespołu Human Impact. Wideoklip wyreżyserował Samuel Mitchell. Jest to drugi singiel promujący debiutancki album grupy, zatytułowany "Human Impact", którego premiera nakładem Ipecac Recordings zapowiadana jest na 13 marca 2020 roku.

Wokalista i gitarzysta Chris Spencer był współzałożycielem i stałym członkiem istniejącej od 1988 roku nowojorskiej kapeli noiserockowej Unsane. Wkrótce po ogłoszeniu przez niego rozstania z grupą, 30 sierpnia 2019 roku na scenie zadebiutował jego nowy projekt - Human Impact. Skład uzupełnili: obsługujący elektronikę Jim Coleman, perkusista Phil Puleo i basista Chris Pravdica. Dwaj pierwsi z nich grali już razem w latach 1988 - 1996 w Cop Shoot Cop. Sama sekcja rytmiczna od 2010 roku udziela się w Swans.

Sesje nagraniowe albumu "Human Impact" odbywały się w marcu i sierpniu 2019 roku, w większości w "BC Studios" z Martinem Bisim, a dodatkowo w "Hoboken Recorders", gdzie materiał został też zmiksowany przez Alana Camleta. Produkcją zajęli się Chris Spencer i Jim Coleman.

Lista utworów:

1. November
2. E605
3. Protestor
4. Portrait
5. Respirator
6. Cause
7. Consequences
8. Relax
9. Unstable
10. This Dead Sea

W grudniu ukazał się pierwszy singiel promujący album - "November".

Tagi: Human Impact
Komentarze
Dodaj komentarz »