zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 września 2023

Steve Hackett napisał autobiografię

28.05.2020 18:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Steve'a Hacketta

Dawny gitarzysta Genesis, Steve Hackett, przygotował autobiografię, zatytułowaną "A Genesis in My Bed". Premierę pierwszego wydania angielskiego, nakładem Wymer Publishing, zapowiedziano na 24 lipca 2020 roku. Nie podano jeszcze żadnych informacji na temat polskiego przekładu. Wcześniej, 12 czerwca, wytwórnia Inside Out Music wyda zremasterowaną wersję albumu koncertowego "Genesis Revisited: Live at the Royal Albert Hall". Przypominamy, że na początek października muzyk ma zaplanowane występy w Warszawie i Wrocławiu.

Steve Hackett zyskał sławę jako gitarzysta Genesis. Do Mike'a Rutherforda, Tony'ego Banksa, Petera Gabriela i Phila Collinsa dołączył na początku 1971 roku. Skład ten nagrał albumy studyjne "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" i "The Lamb Lies Down on Broadway". Po odejściu Petera Gabriela muzyk zarejestrował z Genesis jeszcze "A Trick of the Tail" i "Wind & Wuthering". Opuścił grupę w 1977 roku, gdy do wydania przygotowywany był koncertowy długograj "Seconds Out".

Pierwszym albumem solowym Steve'a Hacketta był "Voyage of the Acolyte" z 1975 roku, a ostatnim jest "At the Edge of Light" ze stycznia 2019 roku. Gitarzysta nagrywał również nowe aranżacje utworów Genesis, które przede wszystkim wypełniły długograje "Genesis Revisited" z 1996 roku i "Genesis Revisited II" z 2012 roku. Współpracował przy nich ze swoim bratem Johnem, a także z takimi muzykami, jak John Wetton, Paul Carrack, Bill Bruford, Steve Rothery, Steven Wilson, Neal Morse, Ian McDonald, Tony Levin, Mikael Akerfeldt i Jakko Jakszyk. Ponadto tworzył projekty z członkami Yes: GTR ze Steve'em Howe'em i Squackett z Chrisem Squire'em.

Według zapowiedzi, swoim zakresem autobiografia "A Genesis in My Bed" objęła całe życie Steve'a Hacketta, z naciskiem na lata spędzone z Genesis. Muzyk podsumował swoją pracę: "Realizacja tej książki zajęła mi piętnaście lat - pisałem ją między trasami, sesjami nagraniowymi i wyzwaniami natury prawnej - ale dało mi to czas, żeby naprawdę ją dopracować".

W najbliższych planach wydawniczych Steve'a Hacketta znajduje się też zremasterowana reedycja "Genesis Revisited: Live at the Royal Albert Hall", składająca się z trzech płyt winylowych i dwóch kompaktowych. Album zawiera występ gitarzysty z zespołem, który odbył się 24 października 2013 roku w londyńskim "Royal Albert Hall". Jako goście na scenie wystąpili wówczas John Wetton, Ray Wilson, Roine Stolt i Amanda Lehmann. Na repertuar złożyły się utwory Genesis. Pierwotnie album ukazał się 30 czerwca 2014 roku, na płytach kompaktowych, DVD i Blu-ray.

Lista utworów (wersja CD):

CD 1:
1. Dance on a Volcano
2. Dancing with the Moonlit Knight
3. Fly on a Windshield
4. Broadway Melody of 1974
5. Carpet Crawlers
6. Return of the Giant Hogweed
7. The Musical Box
8. Horizons
9. Unquiet Slumbers for the Sleepers
10. In That Quiet Earth
11. Afterglow
12. I Know What I Like

CD 2:
1. Firth of Fifth
2. Ripples
3. The Fountain of Salmacis
4. Supper's Ready
5. Watcher of the Skies
6. Los Endos

Przypominamy, że w październiku 2020 roku do Polski dotrze trasa "Seconds Out + More!". W jej ramach Steve Hackett wykonywać ma cały materiał z trwającego półtorej godziny albumu koncertowego Genesis "Seconds Out" z 1977 roku. Wśród dodatkowych utworów znaleźć się ma, z okazji czterdziestolecia wydania "Defector", "The Steppes" z solowego długograja gitarzysty.

Dla osób, które dokupią pakiet VIP, przed koncertem organizowane jest godzinne spotkanie ze Steve'em Hackettem i jego zespołem. W jego ramach odbędzie się 20-minutowy występ gitarzysty z grupą, złożony z utworów z albumu "Lamb Lies Down on Broadway" Genesis, które nie zostaną powtórzone w wieczornym secie. Skorzystanie z pakietu VIP wymaga nabycia również biletu na koncert.

3.10 - Warszawa, "Progresja"
Start: 16:30 (VIP), 20:00
Bilety: 199 zł (miejsca stojące)
Pakiet VIP: 85 euro (w cenę nie jest wliczony bilet)

4.10 - Wrocław, "Narodowe Forum Muzyki"
Start: 16:30 (VIP), 20:00
Bilety (miejsca siedzące): 299 zł, 269 zł (parter), 239 zł (amfiteatr), 209 zł (balkon I), 189 zł (balkon II) i 169 zł (balkon III)
Pakiet VIP: 85 euro (w cenę nie jest wliczony bilet)

Komentarze
Dodaj komentarz »