zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 29 września 2020

Greg Puciato prezentuje "Roach Hiss"

5.08.2020 19:40  autor: Verghityax, źródło: revolvermag.com

Greg Puciato - wokalista nieistniejącego już zespołu The Dillinger Escape Plan - udostępnił "Roach Hiss". Jest to czwarty singiel z nadchodzącego albumu solowego wokalisty, zatytułowanego "Child Soldier: Creator of God". Ukaże się on 23 października 2020 roku.

Materiał na "Child Soldier: Creator of God" Greg Puciato zaczął komponować w maju 2019 roku - pierwotnie utwory miały się znaleźć na trzecim albumie The Black Queen, nie pasowały jednak do stylistyki zespołu. Wszystkie ścieżki wokalne i instrumentalne muzyk zarejestrował osobiście, oprócz śladów perkusji, które nagrali Chris Pennie, pierwszy bębniarz The Dillinger Escape Plan oraz Ben Koller z Converge. Za produkcję odpowiada Nick Rowe. Miksami zajął się Steve Evetts, z kolei mastering wykonał Alan Douches.

Lista utworów:

1. Heaven of Stone
2. Creator of God
3. Fire for Water
4. Deep Set
5. Temporary Object
6. Fireflies
7. Do You Need Me to Remind You?
8. Roach Hiss
9. Down When I'm Not
10. You Know I Do
11. Through the Walls
12. A Pair of Questions
13. Evacuation
14. Heartfree
15. September City

Jako dziecko Greg Puciato zainteresował się muzyką rockową za sprawą Guns N' Roses, wkrótce jednak przerzucił się na thrash metal. Będąc nastolatkiem, udzielał się w lokalnej kapeli thrashowej w Baltimore. Dalszy kierunek jego edukacji muzycznej wyznaczyły takie zespoły jak Bad Brains, Faith No More, Primus i Living Colour.

The Dillinger Escape Plan powołali do życia w 1997 roku gitarzysta Ben Weinman, wokalista Dimitri Minakakis, basista Adam Doll i perkusista Chris Pennie. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "The Dillinger Escape Plan", ukazała się jeszcze w tym samym roku. Z Dimitrim Minakakisem za mikrofonem formacja nagrała jeszcze jedną EP-kę, dwa splity oraz longplay "Calculating Infinity". Po zakończeniu światowej trasy koncertowej w 2001 roku, wokalista rozstał się z kapelą, aby skupić się na rodzinie, i podjął pracę jako grafik.

Nim Amerykanom udało się znaleźć nowego frontmana, postanowili zrealizować instrumentalną EP-kę, pt. "Irony Is a Dead Scene". Ostatecznie wokale na składające się z czterech kompozycji wydawnictwo zgodził się nagrać Mike Patton. Tymczasem - w 2001 roku - do składu dołączył Greg Puciato. Wystąpił on na pięciu kolejnych longplayach studyjnych The Dillinger Escape Plan. Ostatni z nich, pt. "Dissociation", pochodzi z 2016 roku. Kwintet zakończył działalność rok później.

Tagi: Greg Puciato
Komentarze
Dodaj komentarz »