zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

British Lion wydał "The Burning"

18.01.2020 17:13  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil British Lion na Facebooku

Współtworzony przez Steve'a Harrisa z Iron Maiden zespół British Lion zaprezentował teledysk do tytułowego utworu ze swojego nowego albumu - wydanego 17 stycznia 2020 roku "The Burning". Ponadto cały długograj został udostępniony do odsłuchania. Za dystrybucję albumu w Polsce odpowiada Warner Music.

Na początku lat 90. gitarzysta Grahame Leslie wręczył Steve'owi Harrisowi kasetę z nagraniami swojego zespołu British Lion. Zainteresowany materiałem basista Iron Maiden rozpoczął współpracę z projektem jako menadżer, producent i kompozytor. Zanim ukazały się jakiekolwiek efekty tej kolaboracji, grupa się rozpadła, ale Steve Harris pozostał w kontakcie z Grahame'em Lesliem i wokalistą Richardem Taylorem. Projekt przywrócono do życia, gdy do spółki dołączył gitarzysta David Hawkins. Przygotowany wspólnie materiał wydany został 24 września 2012 roku jako solowy album Steve'a Harrisa zatytułowany "British Lion".

W październiku 2018 roku do odsłuchania udostępniono premierową kompozycję "Spit Fire". Następnie, jesienią 2019 roku, zapowiedziano album "The Burning" British Lion i zaprezentowano dwa kolejne utwory: "Lightning" i tytułowy. Materiał nagrano w "Barnyard Studios", gdzie został też zmiksowany przez Tony'ego Newtona. Produkcją zajął się Steve Harris. Basiście, wokaliście i dwóm gitarzystom towarzyszył perkusista Simon Dawson.

Lista utworów:

1. City of Fallen Angels
2. The Burning
3. Father Lucifer
4. Elysium
5. Lightning
6. Last Chance
7. Legend
8. Spit Fire
9. Land of the Perfect People
10. Bible Black
11. Native Son

Tagi: British Lion
Komentarze
Dodaj komentarz »