zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 lipca 2022

Ponowne problemy zdrowotne perkusisty Velesara

15.10.2021 08:04  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Velesara na Facebooku

Dzień przed pierwszym koncertem promującym wydany 1 października 2021 roku album "Szczodre gody", Velesar poinformował o problemach zdrowotnych swojego perkusisty, Łukasza Obiegłego. Zespół zdecydował się nie odwoływać zaplanowanych występów.

Velesar ogłosił: "Niestety, mamy dla Was bardzo złą wiadomość. A w zasadzie to jedną złą i jedną dobrą. Niestety, z ogromną przykrością jesteśmy zmuszeni poinformować, że nasz perkusista Łukasz właśnie znowu trafił do szpitala. Ta wiadomość spadła na nas jak grom i obecnie czekamy na informacje, co będzie z nim dalej. Jednocześnie ta nagła sprawa postawiła pod dużym znakiem zapytania początek naszej trasy koncertowej (czyli przede wszystkim koncerty we Wrocławiu i Ostrowie). Nie ukrywamy, że w obecnej sytuacji podjęcie decyzji, co robić dalej, było niezwykle trudne".

"Jednak po rozważeniu wielu 'za' i 'przeciw', wiedząc, że czekacie na nas i na te koncerty, oraz biorąc pod uwagę, że już poprzednio (przy 'okazji' pandemii) musieliśmy odwoływać część trasy, zdecydowaliśmy się tym razem zaryzykować i niczego nie odwoływać - i to jest ta dobra (chyba...) wiadomość. Tak więc przyjedziemy i zagramy dla Was! Rzecz nie będzie łatwa, bo będziemy musieli zrobić coś, czego na scenie jeszcze nie robiliśmy, i nie mamy zielonego pojęcia, jak to wszystko wyjdzie, ale mamy nadzieję, że z Waszą pomocą, mając w Was wsparcie, wszystko się uda. Tak więc do zobaczenia we Wrocławiu i Ostrowie!".

Obecnie w składzie zespołu znajdują się: wokalista Marcin "Velesar" Wieczorek, flecistka Katarzyna Babilas, skrzypaczki Iga Suchara i Ewa Kozieł, gitarzyści Dawid Holona i Piotr "Ave" Pobłocki, basista Michał Pruszowski i perkusista Łukasz Obiegły. Z powodu problemów zdrowotnych bębniarza, grupa już raz w 2021 roku - w sierpniu - zrezygnowała z koncertowania.

W ramach jesiennej trasy promującej drugi album Velesara, zatytułowany "Szczodre gody", formacja ma zaplanowane sześć występów w Polsce.

15.10 - Wrocław, "Liverpool" (+ Morhana, Firlith)
Wejście: 20:00
Start: 20:30
Bilety: 40 zł (w dniu koncertu)

16.10 - Ostrów Wielkopolski, "Piwiarnia u Bossmana" (+ Firlith)
Start: 20:30
Bilety: 30 zł (w dniu koncertu)

12.11 - Chorzów, "Leśniczówka" (+ Czarny Bez, Firlith)
Wejście: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

13.11 - Kraków, "Tu i ówdzie" (+ Morhana, Firlith)
Wejście: 19:30
Start: 20:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

19.11 - Warszawa, "Voodoo" (+ Wolfarian, Morhana)
Wejście: 19:30
Start: 20:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

20.11 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor" (+ Runika, Wolfarian)
Wejście: 19:30
Start: 20:00
Bilety: 35 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »