zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Sacriversum wyda "The Light of the Live Storm - Live in Lodz 2022"

18.11.2023 19:37  autor: Verghityax, źródło: Deformeathing Production

Sacriversum zapowiedział premierę koncertowego albumu, zatytułowanego "The Light of the Live Storm - Live in Lodz 2022". Ukaże się on 1 grudnia 2023 roku, pod egidą Deformeathing Production.

Na "The Light of the Live Storm - Live in Lodz 2022" znajdzie się zapis występu, który miał miejsce 22 października 2022 roku w łódzkiej "Klubopiwiarni". Zespół wykonał wówczas dziesięć utworów z różnych etapów swojej działalności. Wydawnictwo trafi do sprzedaży w formacie CD+DVD. DVD zawierać będzie ten sam materiał wzbogacony o warstwę wizualną. Ujęcia wykonano za pomocą czterech kamer. Nakład "The Light of the Live Storm - Live in Lodz 2022" wyniesie trzysta egzemplarzy.

Sacriversum reaktywował się w 2022 roku po siedemnastu latach przerwy. Z poprzedniego składu powrócili Remo na basie i wokalu, Baran na klawiszach i MacKozer na gitarze. Nowym perkusistą formacji został Janek Traciński.

Sacriversum powstał w 1992 roku w Łodzi. Grupę - początkowo wykonującą death metal - założyli basista i wokalista Remo, gitarzysta Herszt i perkusista Ślepy. Jeszcze w tym samym roku trio wypuściło debiutancką demówkę, pt. "Dreams of Destiny", a wkrótce do kapeli dołączył klawiszowiec Baran. W czerwcu 1994 roku Sacriversum - już jako kwartet - przyjechał do "Beat Music Center" w Katowicach, by zarejestrować tu materiał na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "The Shadow of the Golden Fire". Produkcją zajął się Krzysztof Stasiak, dawny basista Kata. Na późniejszym etapie działalności zespół zmienił styl na metal gotycki, poszerzając brzmienie o żeńskie wokale.

Tagi: Sacriversum
Komentarze
Dodaj komentarz »