zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 22 listopada 2019

recenzja: Carnal Forge "The More You Suffer"

29.04.2003  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Carnal Forge
Tytuł płyty: "The More You Suffer"
Utwory: H.B.F. Suicide; Deathblow; Ripped & Torn; Destroy Life; Cursed; Divine Killing Breed Machine; Deep Rivers Of Blood; Breaking Boundaries; Into Oblivion; My Bloody Rampage; Baptized In Fire; Let Me Bleed
Wykonawcy: Jonas Kjellgren - wokal; Stefan Westerberg - instrumenty perkusyjne; Jari Kuusisto - gitara; Petri Kuusisto - gitara; Lars Linden - gitara basowa
Wydawcy: Century Media Records, Metal Mind Productions
Rok wydania: 2003
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

Mimo iż "The More You Suffer" to już czwarty album Carnal Forge, to jednak Szwedzi nie są chyba zbyt znani w naszym kraju. I choć mieli okazję juz u nas grać - a byłyba druga, gdyby nie odwołany koncert z Nile - to ciężko jednak mówić o jakiejkolwiek popularności wśród rodzimej metalowej braci. Czas chyba by wreszcie zmienić ten stan rzeczy, a powinno się tak stać, gdy sięgniecie po ich najnowszy krążek. Krążek pełen zdrowo kopiącego w ryj metalu.

Muzyka Carnal Forge na różne sposoby ociera się o thrash i death, a nawet i o core, najważniejsze jednak, że jest to cholernie wybuchowa mieszanka. Najnowsza wizytówka Szwedów to ostre, agresywne "slayerowe" riffy, trochę szwedzkiej melodyki, niezłe sola i krzykliwy wokal Jonasa, chwilami przypominający Marca Grewe'ego z nieodżałowanego Morgoth. Na "The More You Suffer" przytłacza totalny ogień i wykop od pierwszej do ostatniej minuty. No może z paroma wyjątkami. Tutaj wszystko aż rwie się do przodu, jest szybko i energetycznie z mniej lub bardziej technicznymi patentami. I, co ważne, materiał jest naprawdę nieźle wyprodukowany - następca "Please... Die!" brzmi czysto i soczyście, a jednocześnie z porządnym jebnięciem.

"The More You Suffer" to bez wątpienia najlepszy album w dotychczasowej dyskografii Carnal Forge. Czuć swobodę grania i próby poszukiwań, choć z drugiej strony wszystko nadal obraca się w zbliżonej stylistyce tworząc zwartą, dynamiczną całość. Zobaczymy, co pokaże płyta numer pięć.

Komentarze
Dodaj komentarz »