zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

recenzja: Judas Priest "Metal Works"

16.09.2000  autor: Wickerman
okładka płyty
Nazwa zespołu: Judas Priest
Tytuł płyty: "Metal Works"
Utwory: Hellion; Electric Eye; Victim Of Changes; Painkiller; Eat Me Alive; Devil's Child; Dissident Aggressor; Delivering The Goods; Exciter; Breaking The Law; Hell Bent For Leather; Blood Red Skies; Metal Gods; Before The Dawn; Turbo Lover; Ram It down; Metal Meltdown; Screaming For Vengance; You've Got Another Thing Coming; Beyond The Realms Of Death; Solar Angels; Bloodstone; Desert Plains; Wild Nights Hot And Crazy Days; Heading Out To The Highway; Living After Midnight; A Touch Of Evil; The Rage; Night Comes Down; Sinner; Freewheel Burning; Night Crawler
Wykonawcy: KK Downing - gitara; Ian Hill - gitara basowa; Glenn Tipton - gitara; Rob Halford - wokal
Premiera: 1993
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 9

"Metal Works" jest przekrojowym wydawnictwem, podsumowującym dwudziestoletnią karierę Judas Priest. Ta składanka doskonale pokazuje jak zespół ewoluował od hard rocka do heavy metalowej gwiazdy, jaką się stał w latach osiemdziesiątych.

Najstarszymi kawałkami są "Sinner" i "Dissident Agressor" z 1977. Najnowsze to hity z "Painkiller" - "Metal Meltdown", "Painkiller", "A Touch Of Evil" i "Night Crawler" z roku 1990. Nie ma nic z "Rocka Roll" i "Sad Wings Of Destiny". Możemy pośluchać dwóch utworów w wykonaniach koncertowych. "Victim Of Changes" z "Unleashed In The East" i "Heading Out To The Highway" z "Priest...Live!!!". Całość dopełniona jest ksiażeczką pełną zdjęć. Na pewno komuś będzie brakowało jakichś numerów. Nie ma "The Ripper", "The Sentinel", "Tyrant", "Heavy Metal". Mimo to "Metal Works" jest pozycją godną polecenia nie tylko fanom Judasów, ale też ludziom, których interesuje muzyka spod znaku New Wave Of British Heavy Metal.

Warto jeszcze wspomnieć o ciekawej okładce, będącej kolażem pomysłów i tematów z poprzednich płyt. Jeśli ktoś uwielbia Heavy Metal, mięsiste riffy, wyśmienite solówki i wokalne popisy Roba Halforda, który swym falsetem kruszy szkło, to DO SKLEPÓW!!!

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Judas Priest "Metal Works"
Thrash Lover (wyślij pw), 2019-02-12 17:35:19 | odpowiedz | zgłoś
To jest faktycznie bardzo fajna plyta. Pamietam jak kiedys, bedac jeszcze chyba w liceum, kupilem ja sobie na trzech kasetach :)
re: Judas Priest "Metal Works"
pik (gość, IP: 79.191.156.*), 2019-02-11 22:08:24 | odpowiedz | zgłoś
tak, już pędzę...
re: Judas Priest "Metal Works"
Boomhauer
Boomhauer (wyślij pw), 2019-02-11 20:33:08 | odpowiedz | zgłoś
Za tydzień Kagra wyda książkę ze wspomnieniami KK Downinga. Podobno to pierwsza taka autobiograficzna pozycja w dorobku któregokolwiek z aktualnych/byłych muzyków Judas Priest. A więc może być ciekawie czytając historię bandu z perspektywy KK. Zwłaszcza, że być może będzie wspominał kulisy odejścia i otoczkę wokół tego wydarzenia. Ja osobiście kibicuję reszcie zespołu, że dalej to ciągną, ale ciekawie będzie przeczytać wersję Downinga. Tytuł książki to "Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest".

Oceń płytę:

Aktualna ocena (137 głosów):

 
 
81%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Ile jesteś w stanie najwięcej wydać na bilet na koncert?