zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2019

recenzja: Kat "Szydercze zwierciadło"

23.05.1997  autor: Rosiu
okładka płyty
Nazwa zespołu: Kat
Tytuł płyty: "Szydercze zwierciadło"
Rok wydania: 1997

Wszyscy fani, którzy nie mogą się doczekać nowego materiału mrocznej piątki z Katowic, już niedługo będą mogli czuć się usatysfakcjonowani. Nowy krążek, który nosił roboczy tytuł "Żonkile, kurwa, nienawiści, w ogóle nie chcą przyjmować się, kurwa, w żłobkach", dostał już nazwę oficjalną: "Szydercze zwierciadła". Z rozmów wiem, że wielu fanom nie do końca podobały się "Róże miłości...", tęsknili za kopem, za naprawdę mocnym, prawdziwym, Katowym uderzeniem. Cóż, z tego co już słyszałem, wiem, że będą usatysfakcjonowani. "Szydercze zwierciadła" są ciągle w stadium tworzenia. Stan na 22 maja jest taki, że gotowych jest już pięć kawałków, a reszta przygotowuje się na PeCecie Jacy, po czym leci do Bytomia, do Romana, celem dopisania tekstów.

Jedynym znanym wszystkim utworem, który znajdzie się na nowej płycie, jest "Trzeba zasnąć". To w ogóle, moim skromnym zdaniem, jedyny dający się słuchać utwór z singla "Bądź wariatem, zagraj z Katem". Podobno jest trochę przerobiony, z tego, co się dowiedziałem, to już się tak beznadziejnie nie urywa na końcu. Co do reszty, to mogę się z Wami podzielić wrażeniami ze zgrywek, które słyszałem u Jacy w bryce (swoją drogą dobrze nagłośniony Pontiac to coś wspaniałego), i tym, co puszczał mi przez telefon. Otóż, co najważniejsze, Kat zawraca w stronę korzeni! Utworki na "Szyderczych zwierciadłach" są cięższe i odstają od "balladówek" z "Róż...". Klimat bardzo mrocznego blacku dominował w kawałkach, które słyszałem: Locik mocno grzeje w kotły, Fazi potwornie męczy basa. Fantastyczne są też solówki, a co najciekawsze, wreszcie wziął się też za nie Jaca. Przyznam, że wyszły mu świetnie, aczkolwiek Chudy też nie zapomniał, jak się gra. Nie napisałem jeszcze nic o Romanie. I nie napiszę, bo tekstów nie słyszałem.

Szykuje się kolejny Katowski kop! Mam nadzieję, że dadzą mi płytę od razu po wytłoczeniu, a przed premierą, a wtedy na stronie "rock i metal po polsku" pokaże się exclusive, pierwsza w Polsce, recenzja "Szyderczych zwierciadeł". A przedtem, najprawdopodobniej 20 czerwca, koncert w warszawskim Remoncie. Do zobaczenia!

Komentarze
Dodaj komentarz »
tytuł nie teges...
Eduard00 (gość, IP: 62.152.155.*), 2010-03-18 18:50:12 | odpowiedz | zgłoś
kolego tytuł to "szydercze zwierciadło" a nie zwierciadła....

Oceń płytę:

Aktualna ocena (404 głosy):

 
 
80%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

- Kat

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Kat & Roman Kostrzewski "Biało-czarna"
- autor: Do diabła

Alkatraz "Error"
- autor: Do diabła

Metallica "Ride The Lightning"
- autor: Lucas Cosac
- autor: Mysiak
- autor: Tomasz Kwiatkowski

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Ile najwięcej zdarzyło Ci się zapłacić za bilet na koncert?