zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 26 lutego 2021

recenzja: Mutilation "Conflict Inside"

4.08.2004  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Mutilation
Tytuł płyty: "Conflict Inside"
Utwory: Intro; Conflict Inside; Damned Mortality; Revolt In Myself; Rise For Victory; The Eye Of Inferno; In The Name Of Heresy; Imminent Chaos; Liar's Resurrection; Mutilation
Wykonawcy: Marcin - instrumenty perkusyjne; Piotrek - gitara basowa; Paweł - gitara, wokal; Tomek - gitara
Wydawcy: Empire Records
Rok wydania: 2004
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

W moim przekonaniu spieprzone brzmienie poprzedniego krążka Mutilation, "Possessed By Reality", nie mogło pogrzebać całkowicie tej kapeli. Przecież w warstwie muzycznej była to dobra płyta. Z nadzieją więc sięgnąłem po nowy album miechowian zatytułowany "Conflict Inside". I nie zawiodłem się. Powiem nawet więcej - to wielce smakowita płyta.

Nic w tym szczególnie zaskakującego, że na swojej nowej płycie Mutilation uparcie i niewzruszenie trzyma się oldschoolowego death metalu, głęboko "w tyle" mając wszelakie nowoczesne trendy. I może na "Conflict Inside" zespół Ameryki nie odkrywa, ale z pewnością na następcy "Possessed By Reality" podchodzi do swego rzemiosła bardzo konkretnie i inteligentnie. Drugie wydawnictwo miechowian to znacznie ciekawiej i w bardziej skomplikowany sposób zaaranżowany album niż jego poprzednik, co bynamniej nie oznacza, że grupa zrezygnowała z prostych rozwiązań ("Damned Mortality"). "Conflict Inside" to po prostu kompletny deathmetalowy album, gdzie wszystko jest na swoim miejscu - muzycy Mutilation wiedzą kiedy przyspieszyć, umiejętnie znajdują też momenty, by ociężale zwolnić lub trochę pokombinować. I nie dość, że to dobra płyta, nad którą niekiedy snuje się duch angielskiego Bolt Thrower, to wreszcie zespół zadbał o dobrą, solidną produkcję. "Conflict Inside" brzmi lepiej niż poprzedni album, któremu w tej materii bliżej było do death metalu nagranego w kartonie.

Na nowej płycie Mutilation wręcz namacalne są znaczne postępy zespołu, zarówno w kwestii kompozycyjnej, jak i aranżacyjnej. W stosunku do "Possessed By Reality" rozwój tego kwartetu jest dość wyrażny. "Conflict Inside" to świetny deathmetalowy krążek dla starych wyjadaczy, w który warto zainwestować parę groszy, i jak na razie jeden z najlepszych albumów w tej stylistyce wydanych w tym roku przez rodzime kapele.

Komentarze
Dodaj komentarz »