zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 10 lipca 2020

recenzja: Sorcerer "Metalowa Husarya"

27.07.2004  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Sorcerer
Tytuł płyty: "Metalowa Husarya"
Utwory: Metalowa Husarya; Heavy Metal Riders; Revenger; Warrior's Heart; Ogień Zniszczenia
Wykonawcy: Piotrek - wokal; Strzelec - gitara; Seru - gitara; Kel'Thuz - gitara basowa; Krystian - instrumenty perkusyjne
Rok wydania: 2004
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Z miasta scyzoryków i Liroya pochodzi założony w sierpniu 2002 roku kielecki Sorcerer. Działalność zespołu, mającego nawet wsparcie prezydenta rodzinnego miasta, to jak do tej pory głównie koncerty, jednak w okresie między marcem i majem tego roku kapela zaszyła się w DigiArt Studios, gdzie nagrała debiutancki materiał zatytułowany "Metalowa Husarya". On też właśnie niedawno wylądował w naszej redakcyjnej skrytce.

Pierwsze wydawnictwo Sorcerer osadzone jest solidnie w kanonach "rycerskiego" heavy metalu spod znaku trzygłowych smoków, miecza i topora. Kielczanie "uzbrojeni" są w fajne riffy, mnóstwo melodii, garść "patatajkowych" temp i trochę więcej niż przeciętny, czysty wokal. "Metalowa Husarya" to pięć utrzymanych w dość klasycznym stylu, nieźle zaaranżowanych kompozycji, zagranych z pomysłem i na dobrym poziomie warsztatowym. Nie ma tu kiczowatych, wielce podniosłych hymnów, są natomiast heavymetalowe numery z jajem takie jak chociażby "Heavy Metal Riders" czy tytułowy "Metalowa Husarya". Jedynym minusem demo jest nieco płaska produkcja, mogłoby by być z większym ogniem i przytupem.

Kielecki Sorcerer zapowiada się na jeden z ciekawszych, młodych zespołów z rodzimego heavymetalowego podwórka. "Metalowa Husarya" to blisko trzydzieści minut fajnego materiału na przyzwoitym poziomie. Fani Helloween, Running Wild i Manowar zbierajcie kasę na tę płytkę, nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Komentarze
Dodaj komentarz »
Sława!
Kel-lor-ri (wyślij pw), 2011-03-28 16:32:35 | odpowiedz | zgłoś
\m/oon!
re: Sława!
rdhscr (gość, IP: 83.17.253.*), 2011-03-29 10:24:36 | odpowiedz | zgłoś
Nie ma to jak pisać komenty pod własnym wydawnictwem po 7 latach. Przy okazji przypomniałeś mi że nawet tego demo słuchałem wtedy - co z Sorcerer? Będzie coś jeszcze? Pochowało głowy dużo heavy grania, sam death, black i inne rzężenie.
re: Sława!
Kel-lor-ri (wyślij pw), 2012-08-20 19:06:34 | odpowiedz | zgłoś
No ma być reaktywacja, 10 lat mija od założenia hordy!