zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 20 czerwca 2019

Blaze of Perdition, Varmia i The Lowest na "Bałtów Open Air"

15.07.2018 09:52  autor: Verghityax, źródło: profil "Bałtów Open Air" na Facebooku

Do składu pierwszej edycji "Bałtów Open Air" dołączyli kolejni wykonawcy: Blaze of Perdition, Varmia, The Lowest i M.O.R.O.N. Wcześniej swój udział potwierdziły zespoły Sunnata, Minetaur, Only Sons, Black Tundra, The Black Hearts, In Twilight's Embrace, CF98 i Corruption. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku na terenie "Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego" w Bałtowie.

Blaze of Perdition promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "Conscious Darkness". Na płycie znalazły się cztery autorskie kompozycje, trwające łącznie niemal czterdzieści pięć minut. Sesja nagraniowa odbyła się w czerwcu 2017 roku, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Album ujrzał światło dzienne 3 listopada 2017 roku za sprawą Agonia Records.

Na początku 2018 roku Sonneillon i XCIII rozstali się z perkusistą Vizunem po siedmiu latach współpracy. Jego miejsce w Blaze of Perdition zajął DQ, udzielający się wcześniej w Mord'A'Stigmata. W charakterze drugiego gitarzysty na koncertach zespół wspomagać będzie M.R. z In Twilight's Embrace.

Pochodząca z Olsztyna grupa Varmia ogrywa swój drugi album studyjny, pt. "W ciele nie", który ukazał się 20 kwietnia 2018 roku za sprawą Pagan Records. Materiał został zarejestrowany "na setkę", sesja odbyła się w zaimprowizowanym w starej stodole studiu, a partie wokali oraz instrumentów etnicznych nagrano na żywo w warmińskich lasach.

The Lowest przywiezie ze sobą materiał z "Doomed", swojego trzeciego albumu studyjnego. Premiera płyty odbyła się 5 lutego 2018 roku w formacie cyfrowym, w maju materiał ujrzał światło dzienne na nośniku fizycznym za sprawą Pasażer Records. Sesja nagraniowa miała miejsce latem 2017 roku. Ostatni z dziewięciu przygotowanych na potrzeby płyty utworów, pt. "Nataruk", został napisany jeszcze w 2012 roku.

M.O.R.O.N. to post-hardcore'owa formacja z Kobyłki, działająca od 2008 roku. Na dyskografię grupy składają się: jeden longplay studyjny, cztery EP-ki i kilka singli. Ostatnie wydawnictwo - singiel "Mgła" - ukazał się 1 maja 2018 roku. Sesja nagraniowa miała miejsce w "HZ Studio".

Komentarze
Dodaj komentarz »