zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 17 maja 2021

Diaboł Boruta zaprezentował wideoklip "Golem"

18.01.2020 19:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Diaboła Boruty na Facebooku

Folkmetalowy Diaboł Boruta opublikował teledysk do utworu "Golem". W wideoklipie wykorzystano fragmenty filmu "Der Golem, wie er in die Welt kam" w reżyserii Paula Wegenera i Carla Boesego, z 1920 roku. Kompozycja pochodzi z wydanego w styczniu 2019 roku albumu "Czary". Dystrybucją długograja w Polsce zajmuje się Mystic Production.

Rzeszowska grupa Diaboł Boruta powstała w 2010 roku. Po paru demówkach, w listopadzie 2015 roku folkmetalowcy wydali album "Stare ględźby", a rok później - "Widziadła".

Na początku lutego 2018 roku grupa przystąpiła do nagrywania w rzeszowskim "Dźwiękonarium Studio" materiału na trzeci długograj. W czerwcu podała jego tytuł: "Czary". Zespół zdecydował się wydać go własnym sumptem, a dystrybucję powierzyć niemieckiemu Pure Steel Publishing. W październiku zaprezentowano teledysk do tytułowego utworu. Planowana na 2018 rok premiera przesunęła się na styczeń 2019 roku. Od lutego dystrybucją w Polsce zajmuje się Mystic Production.

Album "Czary" nagrał zespół w składzie: wokalista i basista Paweł "Rudobrody" Leniart, gitarzyści Paweł "Rundu" Szczupak, Mirosław Mamczur i Konrad Peszek, klawiszowiec Dawid Warchoł i perkusista Łukasz Zembroń. Wśród gości znaleźli się: gitarzyści Witold Paśko i Marek Kulawski, flecistka Monika Michno oraz wokalistki Katarzyna Karoń i Hanna Francus. Rudobrody zajął się też miksami i masteringiem. Okładkę stworzył Waldemar van Deurse.

Lista utworów:

1. Czary (wstęp)
2. Czary
3. Zaklęcie
4. Studnia
5. Golem
6. Królestwo nie niebieskie
7. Znajdź mnie wśród gwiazd
8. Niewolnik
9. Duch Wiatru
10. Lipka
11. Slave
12. Kingdom of No Heaven

Przypominamy, że w maju 2020 roku Diaboł Boruta będzie dwukrotnie supportował Velesara.

16.05 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor" (+ Runika)
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

22.05 - Poznań, "Pod Minogą" (+ Morhana)
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »