zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

recenzja: Hurtlocker "Embrace The Fall"

21.12.2007  autor: Katarzyna "KTM" Bujas
okładka płyty
Nazwa zespołu: Hurtlocker
Tytuł płyty: "Embrace The Fall"
Utwory: I Am Napalm; They; At Last; Let Them Die; Disgust; Outside Are The Dogs; Release Of Sin; Destroying Bliss; Deserving; Embrace The Fall
Wykonawcy: Grant Bechler - wokal; Justin Jurgevich - gitara; Tim Moe - gitara; Sean Fagan - gitara basowa; Tony Bettenhausen - instrumenty perkusyjne
Wydawcy: Napalm Records
Premiera: 2007
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

Przy ostatnim deficycie w thrash metalu, miło jest posłuchać takiej kapeli, jak Hurtlocker. Nie grają co prawda klasycznego thrashu rodem z lat 80, a raczej ten współczesny, naznaczony wpływami deathu. Jednak na tle setek młócących tak samo deathmetalowych kapel, stanowią pozycję godną uwagi. Na płycie "Embrace The Fall" słychać trochę Slayera, starego Kreatora i Exodusu na przemian z łomotem w stylu zespołów takich, jak Vader. Mówimy oczywiście o gitarach i perkusji. Wokal wypada dość blado, racząc nas krzykiem w stylu metalcore, co w moim przekonaniu robi krzywdę całkiem niezłej thrashowej machinie. I w kwestii brzmienia to chyba jedyny mankament. Krążek został całkiem nieźle zmiksowany, zwłaszcza gitarowo. Niskobrzmiący przester dobrze podkreśla mięsiste riffy, a przy tym brzmi selektywnie i nieco oldschoolowo.

Trudno jest wybrać najlepsze utwory z tej płyty. Nie ma tu ani niezaprzeczalnych hitów, ani tzw. "zapychaczy". Słychać za to dwie tendencje. Pierwsza to typowo thrashowe młócenie, widoczne przede wszystkim w utworach "I Am Napalm", "Destroying Bliss" czy "Embrace The Fall". Druga to mieszanki z deathem (vide: "Disgust", "Outside Are The Dogs"). I w tym wypadku wydaje mi się, że nie jest to efekt kompozytorskiego niezdecydowania, tylko próba urozmaicenia dość jednolitego stylistycznie materiału. W dodatku całkiem udana.

"Embrace The Fall" nie jest krążkiem, który wywoła trzęsienie ziemi na thrashmetalowej scenie, ale zdecydowanie polecam go fanom slayerowskich riffów. Można oczywiście narzekać, że Hurtlocker kopiuje stare, sprawdzone patenty, ale powiedzcie szczerze: od kogo się uczyć, jeśli nie od najlepszych?

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (74 głosy):

 
 
72%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Malefice "Entities"
- autor: Katarzyna "KTM" Bujas

Machine Head "The Blackening"
- autor: Mrozikos667

Metallica "Death Magnetic"
- autor: Ugluk

Dismember "The God That Never Was"
- autor: Mrozikos667

Machinemade God "Masked"
- autor: Tomasz "YtseMan" Wącławski

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Po czym najłatwiej jest poznać styl muzyczny?