zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 22 listopada 2019

recenzja: Immolation "Failures For Gods"

12.06.1999  autor: Łukasz Jaszak
okładka płyty
Nazwa zespołu: Immolation
Tytuł płyty: "Failures For Gods"
Wydawcy: Metal Blade Records, Mystic Production
Rok wydania: 1999

W przypadku Immolation słowa wydają się być dość ubogie. Mamy tu bowiem zespół, który już na "Dawn of Possession" powiedział: "My tu rządzimy, fuck you!". I na wspomnianej płycie nie poprzestał, zniszczył jeszcze mózgi niewiernych na "Here In After", gdzieś tam po drodze wypuszczając dla głodnych rzezi składankę ze swymi demówkami. Teraz powraca z "Failures for Gods", spokojnie, jak co jakiś (za długi zresztą) czas.

40 minut podzielone na 8 utworów nie będzie zbyt łatwym kąskiem dla tych, którzy przyzwyczaili się do papki serwowanej ostatnio przez media, Immolation zatrzymali się tam, gdzie nikt nie może ich dosięgnąć, a oni sami mogą rzygać stamtąd ogniem i sześciocalowymi gwoździami zabawiać się ze śmierdzącym trupem Nazareńczyka. Czynić to będą bezlitośnie połamanymi tempami, wulgarnym, brutalnym brzmieniem i wokalem, jaki dobrze znacie. Nie ma chwili wytchnienia, i nie chodzi mi bynajmniej o ekstremalne tempa, których oczywiście nie brakuje, ale o mózgownicę, starającą się wychwycić, o co w tej muzyce, w której melodia nie jest najważniejsza, może chodzić. Jeśli istnieje "unholu death metal", to Immolation jest na jego czele.

Komentarze
Dodaj komentarz »
........
Jontek79
Jontek79 (wyślij pw), 2012-07-09 20:54:19 | odpowiedz | zgłoś
Po tylu latach od premiery nic a nic sie nie zestarzal!!!!!! Arcygeniala muzyka.Brudne, duszne brzmienie i......ten pan za zestawem perkusyjnym- taaaaaaaaaa Alex Hernandez....... Najlepszy album Immolation i jeden z najlepszych jakie slyszalem!!!
re: ........
Mamluk (gość, IP: 78.8.166.*), 2012-07-09 23:10:44 | odpowiedz | zgłoś
Wspaniały album. Zgadzam się co do brzmienia, totalnie duszne, doskonale pasujące do muzyki. Szkoda, że na ostatnich dwóch wydawnictwach Immo brzmienie jest zbyt sterylne, zwłaszcza perkusja. Failures... to album wg mnie kompletny, podobnie jak Unholy Cult.
Failures for gods
Lahtysz (gość, IP: 79.184.248.*), 2010-06-26 22:34:50 | odpowiedz | zgłoś
No, moim skromnym zdaniem, genialnego "Here in after" nie przeskoczyli nigdy, ale i ta płyta jest wspaniała. W muzyce Immolation zawsze było dużo chaosu, ale dla mnie to właśnie "Failures for gods" rozpoczął jakby nową erę w karierze zespołu - erę coraz brutalniejszej, coraz bardziej chaotycznej właśnie z każdą płytą muzyki. "Here in after" była chyba po prostu bardziej melodyjna. Do tej melodyności zresztą wrócili później na wspaniałej "Harnessing ruin".

Oceń płytę:

Aktualna ocena (212 głosów):

 
 
87%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Morbid Angel "Gateways To Annihilation"
- autor: Konrad

Malefice "Entities"
- autor: Katarzyna "KTM" Bujas

Dismember "The God That Never Was"
- autor: Mrozikos667

Death "The Sound of Perseverance"
- autor: Rock'n Robert
- autor: Sanitarium

Immortal "Sons Of Northern Darkness"
- autor: Wickerman

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy lubisz horrory?