zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 28 maja 2022

recenzja: Benediction "Organized Chaos"

4.09.2001  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Benediction
Tytuł płyty: "Organized Chaos"
Utwory: Suicide Rebellion; Stigmata; Suffering Feeds Me; Diary Of A Killer; The Temple Of Set; Nothing On The Inside; Easy Way To Die; Don't Look In The Mirror; This Graveyard Earth; Charon; I Am The Disease; Organized Chaos
Wykonawcy: Dave Hunt - wokal; Darren Brookes - gitara; Peter Rew - gitara; Frank Healy - gitara basowa; Neil Hutton - instrumenty perkusyjne
Wydawcy: Nuclear Blast Records
Premiera: 2001
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Losy Benediction śledzę od czasów świetnego debiutu "Subconscious Terror" z roku 1990, kiedy zespół występował jeszcze z Barney'em Greenway'em, który odszedł następnie do Napalm Death. Od tego czasu Anglicy wciąż nagrywają płyty utrzymane na niezmiennym, dobrym poziomie, nie zawodząc swych fanów.

Tak jest również w przypadku najnowszej produkcji. Po trzech latach ciszy Benediction powraca z nowym, szóstym już albumem. Muzykę zawartą na "Organized Chaos" opisuje sam tytuł. Czasem jest ona zorganizowana, uporządkowana, czasem jednak wymyka się trochę spod kontroli. Nowa płyta to pięćdziesięciominutowa dawka starej deathmetalowej szkoły i hardcore'owych naleciałości. Prosty, żywy rytm, prawie punkowa motoryka z ciężkimi gitarami przywodzą na myśl dokonania starego Napalm Death ("Don't Look In The Mirror" przypomina "Siege Of Power"). Kombinacja tych dwóch gatunków dodaje muzyce świeżości, co niewątpliwie jest jej zaletą, choć Benediction nagrywające płytę pokroju debiutu na pewno sprawiłoby mi większą przyjemność.

Trudno jest mi wychwycić wyróżniające się utwory, do ciekawszych zaliczyłbym "I Am The Disease", "This Graveyard Earth" i "Suffering Feeds Me". Brzmienie jest bardziej klarowne niż poprzednie produkcje, co jednak nie przeszkodziło, by "Organized Chaos" miał posmak starszych wydawnictw, zachowując charakterystyczny styl zespołu. Myślę, że fani Benediction nie powinni czuć się zawiedzeni po zapoznaniu się z nowym materiałem.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (153 głosy):

 
 
87%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Dismember "The God That Never Was"
- autor: Mrozikos667

Kreator "Hordes of Chaos"
- autor: Kępol

Sodom "In War And Pieces"
- autor: vaderhead
- autor: Megakruk

Bolt Thrower "Those Once Loyal"
- autor: Mrozikos667

Sepultura "A-Lex"
- autor: Piter_Chemik

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Po czym najłatwiej jest poznać styl muzyczny?