zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

recenzja: Judas Priest "Ram It Down"

24.08.1998  autor: Marcin Targosz
okładka płyty
Nazwa zespołu: Judas Priest
Tytuł płyty: "Ram It Down"
Utwory: Ram it Down; Heavy Metal; Hard as Iron; Come and get it; Blood Red Skies; I'm a Rocker; Johnny B. Goode; Love you to death; Monsters or Rock
Wykonawcy: Glenn Tipton - gitara, instrumenty perkusyjne; KK Downing - gitara; Ian Hill - gitara basowa; Rob Halford - wokal
Wydawcy: CBS
Premiera: 1988
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

Doskonała robota. Chłopcy z najlepszego składu zespołu po raz kolejny udowodnili klasę. Już na początku utwór "Ram it Down", mający w sobie coś ze speed metalu, sugeruje iż jest to płyta warta przesłuchania. Szybkie gitary, piskliwy głos, a przy tym melodyczność, to niewątpliwie plusy tej kompozycji (niektórzy właśnie w niej słyszą początki tego, co grupa zademonstrowała na płycie "Painkiller").

Następnie mamy to, co każdy fan rocka powinien usłyszeć, a mianowicie kompozycje "Heavy Metal". Inny dźwięk gitar niż w pierwszym kawałku, mocniejsze brzmienie, chwytliwy refren, to cechy tej piosenki. "HEAVY METAL, WHAT THERE YOU WANT"- co więcej można powiedzieć. "Hard as Iron" nie jest taki dobry. Sekcja rytmiczna gra szybko, natomiast nie jest do końca zgrana z resztą zespołu. Jest to oczywiście ocena subiektywna: niektórym może się to podobać, mnie nie.

Piosenka "Come and get it" jest utrzymana w klimacie kompozycji "Heavy Metal". Jednym słowem jest to to, co u Judas Priest bardzo lubię.

Znaczącym kawałkiem jest "Blood Red Skies". Na początku intro na akustykach, wprowadzające słuchacza w odpowiedni nastrój, ciekawy tekst i dobre zgranie rytmiczne zespołu, są elementami wpływającymi na pozytywną ocenę tego utworu. Dalsze piosenki są utrzymane w odpowiednim klimacie. Właściwie nie ma co wyróżniać. Może tylko jakby hymnowy "Monsters or Rock" - odpowiednio wolny, przy którym można się doskonale nakręcić oraz "I'm a Rocker" - rytmiczny, dla ludzi lubiących lekki speed metal.

Podsumowywując: człowiek lubiący rocka powinien tej płyty wysłuchać. Być może dzięki niej stanie się fanem Judas Priest czy też fromacji Fight lub Two. Niewątpliwie bowiem jest to kawałek dobrego metalowego rzemiosła. Po prostu polecam.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Judas Priest "Ram It Down"
Depech (gość, IP: 81.6.141.*), 2015-06-14 19:53:17 | odpowiedz | zgłoś
Właśnie czytam książkę o JP i autor stwierdza że Ram It Down jest słabą płytą. Dla mnie taka ocena tej płyty jest jakimś nieporozumieniem. Ja uważam że jest to świetna płyta charakteryzująca się szybkim tempem siłą i melodyjnością. W dzisiejszych czasach niejeden zespół dałby wszystko żeby coś takiego nagrać.
re: Judas Priest "Ram It Down"
browarny (gość, IP: 89.79.156.*), 2014-10-11 12:28:47 | odpowiedz | zgłoś
Blood red skies i Monsters of Rock - dla tych numerów warto mieć tę płytę.
re: Judas Priest "Ram It Down"
Osservatore (gość, IP: 194.11.254.*), 2014-03-28 13:03:58 | odpowiedz | zgłoś
Zaskakujace, ze "Hard as Iron" zostal tak slabo oceniony. Dla mnie to wspanialy kawalek, z takim nieco hymnowym klimatem i swietna gra gitarzystow. No ale to pewnie rzecz gustu.
Wroclov
Wroclov (gość, IP: 83.30.59.*), 2012-11-20 22:31:00 | odpowiedz | zgłoś
Na pewno jedna z lepszych płyt Judasów.
Kings
glammick (gość, IP: 79.184.184.*), 2009-08-15 09:47:50 | odpowiedz | zgłoś
genialna płyta, świetne brzmienie, obok Painkiller zdecydowanie najlepsze dokonanie J.P.

Oceń płytę:

Aktualna ocena (308 głosów):

 
 
80%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Metallica "...And Justice For All"
- autor: Didejek

Malefice "Entities"
- autor: Katarzyna "KTM" Bujas

Megadeth "Endgame"
- autor: Megakruk

Overkill "Necroshine"
- autor: Jarek Z

Death "The Sound of Perseverance"
- autor: Rock'n Robert
- autor: Sanitarium

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Kiedy sztuczna inteligencja zastąpi muzyków?