zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 13 lipca 2020

recenzja: Pyorrhoea "Promo 2002"

9.12.2002  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Pyorrhoea
Tytuł płyty: "Promo 2002"
Utwory: Consume You; Hung On A Hook; Chainsaw Dance; Crushed; Excited By Stench; Mynameisevaiamsixteenyearsoldiamstillvirginismyfatheragay; Pigsty End
Wykonawcy: The Pope - wokal; Andy Blakk - gitara, wokal; Cyprian - gitara basowa; Daray - instrumenty perkusyjne
Rok wydania: 2002
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Pyorrhoea to stosunkowo młody stażem - w takim zestawieniu muzyków - warszawski kwartet, skład którego współtworzy między innymi basista Hate, Cyprian, a "Promo 2002" to pierwszy materiał formacji. Materiał, na którym ta czwórka młóci tak, że aż się flaki przewracają, a wszystko cofa nam się z powrotem do gardła.

Mimo iż jest to praktycznie aż sześć numerów, płytka trwa tylko niewiele ponad dziesięć minut - może krótko, ale za to treściwie (bynajmniej nie o treść żołądka tu chodzi). W ciągu tego czasu Pyorrhoea dewastuje nasze bębenki zagranym na niezłym poziomie, brutalnym i szybkim death metalem - o zwolnieniach lepiej zapomnieć - w którym słychać echa chociażby Deicide czy Napalm Death, nie pozbawionym także grindowych naleciałości. Co ważne, krążek charakteryzuje się naprawdę dobrą produkcją, co przy takich dźwiękach jest sprawą niebagatelną. Świetnie w muzykę wpasowują się oba wokale - dobry, mocny growl, jak i dodatkowy, "prosiakujący" i "chrumczący", bądź wrzeszczący. Promówkę wzbogacają, tworząc płynną całość, różnego rodzaju krótkie przerywniki, w stylu odłosów rzygania, czy wstawek z filmów, a wśród nich prym wiedzie przepiękny fragment z piłą tarczową na początku "Chainsaw Dance".

Zespół ma chyba na swoim koncie dopiero jeden koncert, którego niestety nie widziałem, ale podejrzewam, że na żywo musi to być niezły rozpierdol. Z niecierpliwością czekam możliwości skonfrontowania mojej opinii z rzeczywistością, jak i nowego, dłuższego materiału, bo ten jest cholernie fajny i budzi nadzieję na przyszłość.

Komentarze
Dodaj komentarz »