zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 9 grudnia 2022

recenzja: Testament "The Gathering"

29.10.1999  autor: Slayer
okładka płyty
Nazwa zespołu: Testament
Tytuł płyty: "The Gathering"
Utwory: D.N.R; Down for life; Eyes of wrath; True believer; 3 days of darkness; Legions of the dead; Careful what you wish for; Riding the snake; Allegiance, Sewn shut eyes; Fall of Sipledome
Wydawcy: USG Records, Mystic Production
Premiera: 1999
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 9

Gdy Metallica, Megadeth porzuciły thrash metal, Testament pozostaje mu dalej wierny. Zaostrzyli nawet brzmienie, w czym zdają się pomagać nowe nabytki: Dave Lombardo (ex Slayer i Grip Inc.) oraz Steve DiGiorgio. Płytę otwiera "D.N.R." - genialny numer, który po krótkiej, spokojnej wejściówce, przemienia się w totalną masakrę. Potem też jest ostro - "Down for life", "Eyes of Wrath" (gdzie Chuck Billy prezentuje swe możliwości "krzykowe"). "True Believer" - chwilowe osłabienie tempa, potem "3 days of darkness" (ekologiczny utwór o śmierci Ziemi), "Legions of the dead" (to rządzi: deathowy wokal, masakra instrumentów). Kolejne kawałki nie przynoszą chwili na oddech.

Za samą muzykę dałbym ocenę 10, ale rozkładówka to kpiny (nie wiem czy tylko w Polsce, czy wszędzie). Nędzny papier, teksty bez tytułów i to nie wszystkie (może było to celowe, żeby stworzyć klimat, ale do mnie to nie trafia).

Polecam miłośnikom dobrej i ciężkiej muzyki.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Testament "The Gathering"
Pumpciuś (gość, IP: 80.55.193.*), 2018-02-02 08:01:12 | odpowiedz | zgłoś
Właśnie kupiłem nową wersję i jak nie za bardzo popieram remastery to akurat płyty słuchało się świetnie. Brzmienie fantastyczne i czuć specyficzny klimat czego nie było na pierwotnej wersji gdzie był sam łomot (to nie zarzut). Nawet w kilku momentach odkryłem różne smaczki których na oryginale ie słychać. Jakoś zawsze uważałem Gathering za majstersztyk ale jednak był w tyle za np.Slayerem ale ten remaster sprawił że go dogonił. Jakoś brzmiało to za bardzo goove a teraz to co zrobił Andy Sneap to rewelka.
re: Testament "The Gathering"
Thrash Lover (wyślij pw), 2018-02-02 20:38:44 | odpowiedz | zgłoś
Nie miałem pojęcia, że wyszedł jakiś remaster. Mówisz, że ma inne brzmienie i inny klimat? Jak to rozumieć? Andy Sneap maczał też chyba palce w oryginalnym nagraniu tej płyty?
re: Testament "The Gathering"
Pumpciuś (gość, IP: 37.248.153.*), 2018-02-03 15:52:20 | odpowiedz | zgłoś
brzmienie jest trochę inne, bardziej klimatyczne, mnie toporne i bardziej dynamiczne, przestrzenne (jak to remastery) w każdym razie lepiej to brzmi.Ten remaster wyszaeł niedawni i ma inna okładkę (równie ch..ą)
paradoksalnie
Megakruk
Megakruk (wyślij pw), 2012-09-01 22:17:17 | odpowiedz | zgłoś
w tych kilku zdaniach, jest trafne rozpoznanie strategii wydawniczej Mystica z lat 90 - tych. Hehe, podejrzewam, że recenzent kupił sobie MC, a w środku chujówa z wkładką. Chyba pierwszym wydawnictwem jakim "Wargała" wyleciał z realną konkurencją naprzeciw MMP było firmowane logiem MFN "La Masquerade Infernale" Arcturus, i od tamtej pory Katalog zaczął mu puchnąć, do rozmiarów jakie znamy z dzisiejszych czasów. Szarpnąłem się wtedy na to MC, bo myślałem, że chociaż poprawi się jakość wkładki, bo dość już miałem bulenia za ten papierek kredowy żywcem obciągnięty z okładki Caludii czy innej Filipinki, a tu ten sam dokładnie syfilis. We wkładkach MMP też chuja było, ale przynajmniej na w miarę porządnym kartonie. Ale to było kiedyś, dzisiaj co innego. Mam problem żeby kupić zwyczajne CD w pudełku. Ostatni polazłem do sklepu i znalazłem 3 wersje wydania Katatonii, jakieś kurwa kejsy, digi, itd. itp. - chyba tylko żeby cenę podbić. Za to zwykłego CD brak. Ze skrajności w skrajność.

Oceń płytę:

Aktualna ocena (711 głosów):

 
 
86%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Lubisz tę plytę? Zobacz recenzje

Machine Head "The Blackening"
- autor: Mrozikos667

Dragonlord "Rapture"
- autor: Michu

Overkill "Necroshine"
- autor: Jarek Z

Metallica "Master Of Puppets"
- autor: Tomasz Kwiatkowski
- autor: Qboot

Death "The Sound of Perseverance"
- autor: Rock'n Robert
- autor: Sanitarium

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Ile jesteś w stanie najwięcej wydać na bilet na koncert?